Kaspersky Labs ostrzega przed krypto scamem na Discordzie | Ostrzeżenie | CrypS.

Kaspersky Labs ostrzega przed krypto scamem na Discordzie

Zerelik Maciej

ostrzeżenie kryptowaluty scam Aplikacje / Programy

Według artykułu opublikowanego na blogu firmy Kaspersky Lab, krypto oszuści wzięli na celownik użytkowników popularnej platformy Discord. Oferują oni darmowe BTC lub ETH na fałszywej giełdzie kryptowalutowej.

Oszuści wysyłają wiadomości do użytkowników krypto serwerów Discord w imieniu nowej giełdy. Giełda ta „podobno” dystrybuuje darmowe kryptowaluty dla „nielicznych szczęśliwców”. Potencjalne ofiary są nakłaniane do zarejestrowania się na giełdzie poprzez podanie swoich danych osobowych, dokonanie niewielkiego depozytu w kryptowalucie, lub przejście przez proces przypominający KYC.

discord scam ostrzeżenie

Kiedy ofiary próbują odebrać darmową kryptowalutę, są proszone o zasilenie konta określoną kwotą, na przykład 0,02 BTC lub równowartość w ETH lub USD. Wtedy darmowa kryptowaluta jest dodawana do konta użytkownika. Nie można jej jednak wypłacić z platformy, podobnie jak wcześniej dokonanego depozytu.

Według analityków z Kaspersky Lab, ciągle zmieniająca się nazwa giełdy (jedną z nazw jest withEREUM) wygląda dość przekonująco. Platforma skutecznie wprowadza użytkowników w błąd ze względu na narzędzia typowe dla prawdziwych giełd, na przykład uwierzytelnianie dwuskładnikowe.

ostrzeżenie kryptowaluty scam
reklama
reklama

Dodaj komentarz