Kaspersky Labs ostrzega przed krypto scamem na Discordzie | Ostrzeżenie | CrypS.

Kaspersky Labs ostrzega przed krypto scamem na Discordzie

Maciej Żerelik

ostrzeżenie kryptowaluty scam Zagrożenia

Według artykułu opublikowanego na blogu firmy Kaspersky Lab, krypto oszuści wzięli na celownik użytkowników popularnej platformy Discord. Oferują oni darmowe BTC lub ETH na fałszywej giełdzie kryptowalutowej.

Oszuści wysyłają wiadomości do użytkowników krypto serwerów Discord w imieniu nowej giełdy. Giełda ta „podobno” dystrybuuje darmowe kryptowaluty dla „nielicznych szczęśliwców”. Potencjalne ofiary są nakłaniane do zarejestrowania się na giełdzie poprzez podanie swoich danych osobowych, dokonanie niewielkiego depozytu w kryptowalucie, lub przejście przez proces przypominający KYC.

discord scam ostrzeżenie

Kiedy ofiary próbują odebrać darmową kryptowalutę, są proszone o zasilenie konta określoną kwotą, na przykład 0,02 BTC lub równowartość w ETH lub USD. Wtedy darmowa kryptowaluta jest dodawana do konta użytkownika. Nie można jej jednak wypłacić z platformy, podobnie jak wcześniej dokonanego depozytu.

Według analityków z Kaspersky Lab, ciągle zmieniająca się nazwa giełdy (jedną z nazw jest withEREUM) wygląda dość przekonująco. Platforma skutecznie wprowadza użytkowników w błąd ze względu na narzędzia typowe dla prawdziwych giełd, na przykład uwierzytelnianie dwuskładnikowe.

ostrzeżenie kryptowaluty scamreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.