Kanadyjska policja ostrzega przed kryptowalutowym scamem | Ostrzeżenie | CrypS.

Kanadyjska policja ostrzega przed kryptowalutowym scamem

Maciej Żerelik

ostrzeżenie kryptowaluty scam Zagrożenia

Kryptowalutowi scammerzy podszywają się pod lokalne władze w Kanadzie, aby wyłudzać pieniądze, zmuszając ofiary do zapłaty podatków w kryptowalutach.

Zgodnie z raportem Canadian Broadcasting Corporation (CBC), policja w Reginie, Saskatchewan wydała publiczne oświadczenie związane z kryptowalutowym scamem. Nowa kampania plakatowa ostrzega mieszkańców o scamie, w którym oszuści podają się za urzędników państwowych lub policję.

„Zazwyczaj rozmowy są odbierane przez telefon, a oszuści mówią ofierze, że pochodzą z CIA lub innych agencji rządowych i że został naruszony ich numer SIN”.

Ofiary proszone są o skorzystanie z bitomatu i przesłanie kryptowalut do oszustów, aby uniknąć kary.

Sierżant Berting skomentował wyzwania stojące przed policją w walce z cyberprzestępstwami wykorzystującymi cyfrowe aktywa:

„Bitcoin” jest dla nas naprawdę trudny do namierzenia. Nie jest on monitorowany ani regulowany w taki sam sposób, jak inne pieniądze są przekazywane przez nasze regularne instytucje finansowe. Więc stanowi to trochę blokadę dla policji w zakresie przeprowadzenia dokładnego dochodzenia.”

Władze probują udaremnić działalność oszustów, umieszczając ostrzegawcze plakaty w pobliżu bitomatów.

ostrzeżenie kryptowaluty scamreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.