Kalifornijski Departament Sprawiedliwości ostrzega przed kryptowalutowymi SCAMami | Ostrzeżenie | CrypS.

Kalifornijski Departament Sprawiedliwości ostrzega przed kryptowalutowymi SCAMami

Zerelik Maciej

ostrzeżenie kryptowaluty scam Inne inwestycje

Xavier Becerra, prokurator generalny Kalifornii, ostrzegł społeczeństwo, aby uważało na oszustwa związane z kryptowalutami i cyfrowymi aktywami.

Oświadczenie Kalifornijskiego Departamentu Sprawiedliwości z dnia 7 szeroko odnosi się do ataków hakerskich.

„Ostatnio, pozbawieni skrupułów hakerzy podszywają się pod znanych polityków, celebrytów i biznesmenów w mediach społecznościowych i kanałach YouTube w scamach, w których obiecują, na przykład, podwojenie wszelkich cyfrowych aktywów przesyłanych do konkretnego cyfrowego portfela „.

Komentarz ten częściowo odnosi się do niedawnego ataku na Twittera, w którym doszło do zhakowania wielu kont znanych osób, w tym Joe Bidena i Elona Muska.

„Oszuści często polegają na emocjach i tajemniczości innowacji, aby przekonać konsumentów i inwestorów do przekazania swoich pieniędzy w nadziei na zarobienie w zamian znacznie większej kwoty. Ich schematy przybierają wiele form, ale wszyscy ci oszuści mają ten sam cel: odseparować ludzi od ich pieniędzy. Przed zakupem lub inwestowaniem należy zawsze zbadać firmę i jej roszczenia. I pamiętajcie, twierdzenia, które są zbyt dobre, by mogły być prawdziwe, zazwyczaj są nieprawdziwe”.

– powiedział Becerra w oświadczeniu.

W oświadczeniu wymieniono kilka kryptowalutowych działań przestępczych, w tym fałszywe ICO, oszustwa górnicze, fałszywe portfele i giełdy oraz piramidy finansowe.

OFICJALNE OGŁOSZENIE KALIFORNIJSKIEGO DEPARTAMENTU SPRAWIEDLIWOŚCI

ostrzeżenie kryptowaluty scam
reklama
reklama

Dodaj komentarz