Kalifornijski Departament Sprawiedliwości ostrzega przed kryptowalutowymi SCAMami | Ostrzeżenie | CrypS.

Kalifornijski Departament Sprawiedliwości ostrzega przed kryptowalutowymi SCAMami

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski

ostrzeżenie kryptowaluty scam Zagrożenia

Xavier Becerra, prokurator generalny Kalifornii, ostrzegł społeczeństwo, aby uważało na oszustwa związane z kryptowalutami i cyfrowymi aktywami.

Oświadczenie Kalifornijskiego Departamentu Sprawiedliwości z dnia 7 szeroko odnosi się do ataków hakerskich.

“Ostatnio, pozbawieni skrupułów hakerzy podszywają się pod znanych polityków, celebrytów i biznesmenów w mediach społecznościowych i kanałach YouTube w scamach, w których obiecują, na przykład, podwojenie wszelkich cyfrowych aktywów przesyłanych do konkretnego cyfrowego portfela “.

Komentarz ten częściowo odnosi się do niedawnego ataku na Twittera, w którym doszło do zhakowania wielu kont znanych osób, w tym Joe Bidena i Elona Muska.

“Oszuści często polegają na emocjach i tajemniczości innowacji, aby przekonać konsumentów i inwestorów do przekazania swoich pieniędzy w nadziei na zarobienie w zamian znacznie większej kwoty. Ich schematy przybierają wiele form, ale wszyscy ci oszuści mają ten sam cel: odseparować ludzi od ich pieniędzy. Przed zakupem lub inwestowaniem należy zawsze zbadać firmę i jej roszczenia. I pamiętajcie, twierdzenia, które są zbyt dobre, by mogły być prawdziwe, zazwyczaj są nieprawdziwe”.

– powiedział Becerra w oświadczeniu.

W oświadczeniu wymieniono kilka kryptowalutowych działań przestępczych, w tym fałszywe ICO, oszustwa górnicze, fałszywe portfele i giełdy oraz piramidy finansowe.

OFICJALNE OGŁOSZENIE KALIFORNIJSKIEGO DEPARTAMENTU SPRAWIEDLIWOŚCI

ostrzeżenie kryptowaluty scamreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.