Francja i Włochy ostrzegają przed kryptowalutowymi scamami | Ostrzeżenie | CrypS.

Francja i Włochy ostrzegają przed kryptowalutowymi scamami

Zerelik Maciej

ostrzeżenie kryptowaluty scam Inne inwestycje

Francuski regulator finansowy opublikował nową listę inwestycyjnych stron internetowych, które nie mają zezwolenia na działalność w kraju.

Jedną z firm, która znalazła się w centrum uwagi AMF jest platforma o nazwie BitcoinFrance. Wykazuje ona wiele oznak bycia zwykłym scamem. BitcoinFrance twierdzi, że po wpłaceniu depozytu minimum 250 dolarów, oferuje zarejestrowanym użytkownikom bezpłatny dostęp do bota handlowego BTC.

Aplikacja rzekomo handluje na rynkach kryptowalutowych w imieniu klientów i generuje zyski w wysokości 1000 dolarów dziennie.

AMF zamieścił pełną listę nieautoryzowanych stron na swojej witrynie internetowej i podkreślił, że te domeny mogą się bardzo szybko zmieniać.

Włoski CONSOB wydłużył czarną listę do 284 podmiotów

Włoski regulator rynku papierów wartościowych, wprowadził dziś na czarną listę kolejne firmy związane z rynkiem walutowym i kryptowalutowym.

CONSOB jest jednym z najbardziej surowych regulatorów w Europie, jeśli chodzi o handel z wykorzystaniem dźwigni finansowej. Ostatnio nakazał dostawcom usług dostępu do Internetu (ISP), aby uniemożliwiali włoskim inwestorom dostęp do witryn siedmiu brokerów. Tym samym na włoskiej czarnej liście znajduje się już 284 podmiotów.

 

 

ostrzeżenie kryptowaluty scam
reklama
reklama

Dodaj komentarz