Francja i Włochy ostrzegają przed kryptowalutowymi scamami | Ostrzeżenie | CrypS.

Francja i Włochy ostrzegają przed kryptowalutowymi scamami

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski

ostrzeżenie kryptowaluty scam Zagrożenia

Francuski regulator finansowy opublikował nową listę inwestycyjnych stron internetowych, które nie mają zezwolenia na działalność w kraju.

Jedną z firm, która znalazła się w centrum uwagi AMF jest platforma o nazwie BitcoinFrance. Wykazuje ona wiele oznak bycia zwykłym scamem. BitcoinFrance twierdzi, że po wpłaceniu depozytu minimum 250 dolarów, oferuje zarejestrowanym użytkownikom bezpłatny dostęp do bota handlowego BTC.

Aplikacja rzekomo handluje na rynkach kryptowalutowych w imieniu klientów i generuje zyski w wysokości 1000 dolarów dziennie.

AMF zamieścił pełną listę nieautoryzowanych stron na swojej witrynie internetowej i podkreślił, że te domeny mogą się bardzo szybko zmieniać.

Włoski CONSOB wydłużył czarną listę do 284 podmiotów

Włoski regulator rynku papierów wartościowych, wprowadził dziś na czarną listę kolejne firmy związane z rynkiem walutowym i kryptowalutowym.

CONSOB jest jednym z najbardziej surowych regulatorów w Europie, jeśli chodzi o handel z wykorzystaniem dźwigni finansowej. Ostatnio nakazał dostawcom usług dostępu do Internetu (ISP), aby uniemożliwiali włoskim inwestorom dostęp do witryn siedmiu brokerów. Tym samym na włoskiej czarnej liście znajduje się już 284 podmiotów.

 

 

ostrzeżenie kryptowaluty scamreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.