FMA (Nowa Zelandia) ostrzega przed Bitcoin Profit | Ostrzeżenie | CrypS.

FMA (Nowa Zelandia) ostrzega przed Bitcoin Profit

Marek Lesiuk

ostrzeżenie kryptowaluty scam Zagrożenia

Financial Markets Authority (FMA), nowozelandzki organ nadzoru finansowego, 6 kwietnia bieżącego roku wydał ostrzeżenie dotyczące działalności podmiotu o (jakże zwodniczym) mianie „Profit Bitcoin”.

Problemy z wiarygodnością rzeczonego podmiotu zaczynają się już na poziomie nazwy – wydaje się on bowiem używać także aliasów „Bitcoin Profit” oraz „Profit BTC”. Pod tymi mianami zdaje się być obecny na rynku od jakiegoś czasu, już uprzednio budząc podejrzenia oszustwa.

Urząd ostrzega, że „Profit Bitcoin” nie jest zarejestrowany w Nowej Zelandii jako instytucja finansowa, choć na takową zdaje się pozować. Zdaje się „oferować” ona obsługę obrotu i inwestycji w kryptowaluty na swojej platformie. „Instytucja” obiecuje przy tym potencjalnym klientom nieprawdopodobnie korzystne – nomen omen – profity: przeciętnie 13 tys. dolarów przychodu dziennie (sic!) czy magiczne oprogramowanie analityczne, które zapewnia, że 99,4% transakcji okazuje się sukcesem i przynosi zyski. Tak, z pewnością…

Oszuści nie mają przy tym kompleksów, jeśli chodzi o marketingową stronę przedsięwzięcia. Ogłaszają oni wszem i wobec, że ich oprogramowanie jest używane przez szereg instytucji i agencji, zaś reklamują się wizerunkami m.in. Richarda Brandsona, Billa Gatesa czy Elona Muska. Poniekąd fascynującą pozostaje myśl, że ktoś byłby gotów w taką reklamę uwierzyć.

Dzień przed oficjalnym komunikatem FMA, 5 kwietnia, na portalu ScamCryptoRobots.Com opublikowano analizę schematu działalności „Profit Bitcoin-a”. Ma on nakłaniać do instalacji scamware’u, które rzekomo służy jako kryptorobot do obsługi transaksji. I w pewnym sensie faktycznie obsługuje on transakcje, ale bynajmniej nie te, których spodziewa się naciągnięty użytkownik – w rzeczywistości bowiem, bot bez jego wiedzy zawiera transakcje dla niego stratne, w efekcie po prostu wytransferowując jego środki do portfeli oszustów stojących za przedsięwzięciem.

Ostrzeżenie wydane przez nowozelandzki urząd wpisuje się w podobną serię komunikatów ze strony organów regulacyjnych na całym świecie, które dostrzegły trend nasilenia prób oszustw, które wykorzystywać się starają panikę oraz efekty gospodarcze epidemii wirusa Wuhan.

ostrzeżenie kryptowaluty scamreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.