Filipiński SEC ostrzega przed kryptowalutowymi projektami | Ostrzeżenie | CrypS.

Filipiński SEC ostrzega przed kryptowalutowymi projektami

Zerelik Maciej

ostrzeżenie kryptowaluty scam Inne inwestycje

Zgodnie z ogłoszeniem z dnia 1 lipca, filipińska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), ostrzegła opinię publiczną przed osobami i grupami zaangażowanymi w nieautoryzowane inwestycje i obrót kryptowalutami.

Filipińska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) ostrzegła, że osoby i grupy zaangażowane w programy kryptowalutowe, mogą zostać ukarane grzywną lub karą do 21 lat pozbawienia wolności.

„Na tych, którzy działają jako sprzedawcy, pośrednicy, dealerzy lub agenci podmiotów zaangażowanych w nieautoryzowane programy inwestycyjne […] The Bayanihan to Heal As One Act, również karze osoby uczestniczące w incydentach cybernetycznych, które wykorzystują obecny kryzys wynikający z wybuchu epidemii COVID-19 do żerowania na ludziach poprzez oszustwa, phishing, fałszywe e-maile lub inne podobne działania”.

Filipiński SEC ostrzega przed trzema projektami

Władze Filipin wymieniły również trzy nieautoryzowane programy kryptowalutowe, z których jeden wykorzystuje protokół oparty na blockchainie Ethreum: Forsage, RCashOnline i The Saint John of Jerusalem Knights of Malta Foundation of the Philippines, Inc.

Według filipińskiego SEC, zarówno Forsage, jak i RCashOnline nie posiadają licencji niezbędnych do prowadzenia działalności. W związku z tym nie mogą one dokonywać inwestycji ze środków publicznych, ani emitować kontraktów i innych form umów inwestycyjnych.

Forsage

  • Strona: forsage.io

Forsage, według filipińskiej Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), jest platformą crowdfundingową, opartą na blockchainie Ethreum, a jej dochód jest generowany w zależności od liczby poleceń i składek członkowskich. Ponieważ Forsage oferuje inteligentne kontrakty, filipińska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) zauważyła, że w ten sposób zawiera umowy inwestycyjne, które muszą zostać zatwierdzone przez regulatora. Forsage nie znajduje się również na liście wirtualnych giełd walutowych zarejestrowanych w filipińskim Banku Centralnym.

The Saint John of Jerusalem Knights of Malta Foundation of the Philippines, Inc.

The Saint John of Jerusalem Knights of Malta Foundation of the Philippines, Inc., chociaż została zarejestrowana w SEC, nie spełniała wymogów sprawozdawczych i jej licencja została cofnięta ponad 17 lat temu.

Komisja SEC ostrzegła, że jeżeli rejestracja firmy została cofnięta, np. w przypadku The Saint John of Jerusalem Knights of Malta Foundation of the Philippines, Inc., w celu innym niż likwidacja, wszelkie inne działania są nielegalne.

RCashOnline

RCashOnline w dużej mierze polega na rekrutacji członków w zamian za wysokie nagrody pieniężne, a nie na sprzedaży produktów.

Wszystkie trzy projekty mają jedną wspólną cechę: działają w schemacie Ponzi. Zgodnie z oświadczeniem, poza brakiem niezbędnych licencji, plan kompensacyjny Forsage przypomina schemat piramidy, w ramach którego inwestorzy są wynagradzani z wykorzystaniem wkładu nowych inwestorów.

ostrzeżenie kryptowaluty scam
reklama
reklama

Dodaj komentarz