Filipiński SEC ostrzega przed kryptowalutowymi projektami | Ostrzeżenie | CrypS.

Filipiński SEC ostrzega przed kryptowalutowymi projektami

Maciej Żerelik

ostrzeżenie kryptowaluty scam Zagrożenia

Zgodnie z ogłoszeniem z dnia 1 lipca, filipińska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), ostrzegła opinię publiczną przed osobami i grupami zaangażowanymi w nieautoryzowane inwestycje i obrót kryptowalutami.

Filipińska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) ostrzegła, że osoby i grupy zaangażowane w programy kryptowalutowe, mogą zostać ukarane grzywną lub karą do 21 lat pozbawienia wolności.

„Na tych, którzy działają jako sprzedawcy, pośrednicy, dealerzy lub agenci podmiotów zaangażowanych w nieautoryzowane programy inwestycyjne […] The Bayanihan to Heal As One Act, również karze osoby uczestniczące w incydentach cybernetycznych, które wykorzystują obecny kryzys wynikający z wybuchu epidemii COVID-19 do żerowania na ludziach poprzez oszustwa, phishing, fałszywe e-maile lub inne podobne działania”.

Filipiński SEC ostrzega przed trzema projektami

Władze Filipin wymieniły również trzy nieautoryzowane programy kryptowalutowe, z których jeden wykorzystuje protokół oparty na blockchainie Ethreum: Forsage, RCashOnline i The Saint John of Jerusalem Knights of Malta Foundation of the Philippines, Inc.

Według filipińskiego SEC, zarówno Forsage, jak i RCashOnline nie posiadają licencji niezbędnych do prowadzenia działalności. W związku z tym nie mogą one dokonywać inwestycji ze środków publicznych, ani emitować kontraktów i innych form umów inwestycyjnych.

Forsage

  • Strona: forsage.io

Forsage, według filipińskiej Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), jest platformą crowdfundingową, opartą na blockchainie Ethreum, a jej dochód jest generowany w zależności od liczby poleceń i składek członkowskich. Ponieważ Forsage oferuje inteligentne kontrakty, filipińska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) zauważyła, że w ten sposób zawiera umowy inwestycyjne, które muszą zostać zatwierdzone przez regulatora. Forsage nie znajduje się również na liście wirtualnych giełd walutowych zarejestrowanych w filipińskim Banku Centralnym.

The Saint John of Jerusalem Knights of Malta Foundation of the Philippines, Inc.

The Saint John of Jerusalem Knights of Malta Foundation of the Philippines, Inc., chociaż została zarejestrowana w SEC, nie spełniała wymogów sprawozdawczych i jej licencja została cofnięta ponad 17 lat temu.

Komisja SEC ostrzegła, że jeżeli rejestracja firmy została cofnięta, np. w przypadku The Saint John of Jerusalem Knights of Malta Foundation of the Philippines, Inc., w celu innym niż likwidacja, wszelkie inne działania są nielegalne.

RCashOnline

RCashOnline w dużej mierze polega na rekrutacji członków w zamian za wysokie nagrody pieniężne, a nie na sprzedaży produktów.

Wszystkie trzy projekty mają jedną wspólną cechę: działają w schemacie Ponzi. Zgodnie z oświadczeniem, poza brakiem niezbędnych licencji, plan kompensacyjny Forsage przypomina schemat piramidy, w ramach którego inwestorzy są wynagradzani z wykorzystaniem wkładu nowych inwestorów.

ostrzeżenie kryptowaluty scamreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.