Filipińska SEC ostrzega przed "kryptowalutami" Centric'a | Ostrzeżenie | CrypS.

Filipińska SEC ostrzega przed „kryptowalutami” Centric’a

Marek Lesiuk

ostrzeżenie kryptowaluty scam Brokerzy / Giełdy

Filipińska Komisja Giełd i Papierów Wartościowych, tamtejszy organ nadzoru finansowego, ostrzega przed fundacją Centric oraz Centric Corp Ltd, oraz wyemitowanymi przez nie tokenami, Centric Cash oraz Centric Rise.

Komisja, o akronimie identycznym do amerykańskiego urzędu o tej nazwie, przestrzega wszystkich zainteresowanych przed inwestowaniem swoich środków w „kryptowaluty” Centric’a – bardzo bowiem prawdopodobne, iż więcej już tych środków nie zobaczą.

W opinii organu, istnieją istotne przesłanki świadczące o tym, iż aktywność firmy i fundacji Centric ma charakter piramidy finansowej.

W szczególności, zwraca on uwagę na nieprawdopodobnie wysokie – jednak wyłącznie w deklaracjach Centric-a – wzrosty kursu tokenu Centric cash, którego wartość rosnąć miała w zawrotnym tempie 28,5% miesięcznie oraz 342% w skali roku. Zbędną wydaje się konkluzja, iż wyglądają one cokolwiek podejrzanie.

Komisja dodaje, iż omawiane podmioty nie posiadają licencji na działalność inwestycyjną ani brokerską, nie są zarejestrowane jako banki, giełdy ani firmy kryptowalutowe ani nie posiadają certyfikatu Banku Centralnego Filipin (BSP)

W związku z tym, urząd stanowczo odradza nabywanie tokenów Centric’a i inwestowanie weń, zaś w przypadku już poczynionego zaangażowania finansowego – jak najszybsze go zakończenie.

Pełna treść ostrzeżenia dostępna jest na stronie urzędu.

ostrzeżenie kryptowaluty scam
reklama
reklama

Dodaj komentarz