Filipińska SEC ostrzega przed "kryptowalutami" Centric'a | Ostrzeżenie | CrypS.

Filipińska SEC ostrzega przed “kryptowalutami” Centric’a

Autor: Marek Lesiuk
Redaktor: Albert Czajkowski

ostrzeżenie kryptowaluty scam Zagrożenia

Filipińska Komisja Giełd i Papierów Wartościowych, tamtejszy organ nadzoru finansowego, ostrzega przed fundacją Centric oraz Centric Corp Ltd, oraz wyemitowanymi przez nie tokenami, Centric Cash oraz Centric Rise.

Komisja, o akronimie identycznym do amerykańskiego urzędu o tej nazwie, przestrzega wszystkich zainteresowanych przed inwestowaniem swoich środków w “kryptowaluty” Centric’a – bardzo bowiem prawdopodobne, iż więcej już tych środków nie zobaczą.

W opinii organu, istnieją istotne przesłanki świadczące o tym, iż aktywność firmy i fundacji Centric ma charakter piramidy finansowej.

W szczególności, zwraca on uwagę na nieprawdopodobnie wysokie – jednak wyłącznie w deklaracjach Centric-a – wzrosty kursu tokenu Centric cash, którego wartość rosnąć miała w zawrotnym tempie 28,5% miesięcznie oraz 342% w skali roku. Zbędną wydaje się konkluzja, iż wyglądają one cokolwiek podejrzanie.

Komisja dodaje, iż omawiane podmioty nie posiadają licencji na działalność inwestycyjną ani brokerską, nie są zarejestrowane jako banki, giełdy ani firmy kryptowalutowe ani nie posiadają certyfikatu Banku Centralnego Filipin (BSP)

W związku z tym, urząd stanowczo odradza nabywanie tokenów Centric’a i inwestowanie weń, zaś w przypadku już poczynionego zaangażowania finansowego – jak najszybsze go zakończenie.

Pełna treść ostrzeżenia dostępna jest na stronie urzędu.

ostrzeżenie kryptowaluty scamreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.