FCA ostrzega przed kryptowalutowym brokerem Cryptenix | Ostrzeżenie | CrypS.

FCA ostrzega przed kryptowalutowym brokerem Cryptenix

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski

ostrzeżenie kryptowaluty scam Zagrożenia

Financial Conduct Authority (FCA) wydał dzisiaj kilka ostrzeżeń dla lokalnych inwestorów. Regulator zwrócił uwagę na nieautoryzowane firmy zabiegające o klientów w brytyjskiej jurysdykcji.

Jeden z brokerów wskazanych w ostatnim raporcie oferuje usługi związane z Forexem i kryptowalutami bez odpowiednich zezwoleń.

Cryptenix podaje się jako autoryzowana firma i twierdzi, że jest to nazwa handlowa Finplex Group LTD. Dodatkowo, firma ta oferuje pełen zakres usług inwestycyjnych, w tym FX, towary i produkty służące do handlu akcjami.

FCA zaleca, aby brytyjczycy, którzy mieli kontakt z Cryptenix lub wpłacili jakiekolwiek pieniądze na konto firmy, skontaktowali się z regulatorem.

Agencja podkreśliła także, że każdy, kto ma do czynienia z nieautoryzowaną firmą nie jest chroniony przez brytyjski system, a zatem nie może złożyć skargi do Financial Ombudsman Service.

LINK DO OFICJALNEGO OSTRZEŻENIA

Cryptenix

Adres: 238 Agias Fylaxeos street, 3082 Limassol Cyprus

Telefon: +441613941524, +442038073108, +442080898580

Email: support@cryptenix.com

Strona internetowa: www.cryptenix.com

ostrzeżenie kryptowaluty scamreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.