Chińska policja ostrzega przed scamem CBDC | Ostrzeżenie | CrypS.

Chińska policja ostrzega przed scamem CBDC

Redakcja

ostrzeżenie kryptowaluty scam Zagrożenia

Jednym z głównych zarzutów wobec kryptowalut jest to, że są one wykorzystywane jako przykrywka dla działalności przestępczej. Wygląda na to, że chińscy oszuści celują teraz w cyfrowego juana. Niektóre firmy w Chinach wyłudzają od obywateli ich ciężko zarobione pieniądze pod pretekstem, że są promotorami krajowej cyfrowej waluty.

Oszuści podszywają się pod wydawców portfela na cyfrowe juany o nazwie “Central Bank’s International Wallet”. Lokalna policja ostrzega jednak mieszkańców, aby uważali na tę grupę. Zwabia ona swoje ofiary, obiecując im dostęp do nieistniejącego funduszu wartego 186 mln USD. Co więcej oferuje możliwość szybkiego zarobku nawet do 24 800 USD. Pomimo tego, że domniemany portfel nie został jeszcze uruchomiony, liczba ofiar jest nie mniejsza niż 500 osób.

Oszuści twierdzą również, że wszystkie zebrane fundusze zostaną wykorzystane do promowania wykorzystania cyfrowego juana zarówno w kraju, jak i globalnie. Obiecują też 2% bonusu od każdego depozytu.

Chiński bank centralny od dłuższego czasu aktywnie ostrzega mieszkańców przed fałszywymi organizacjami podającymi się za promotorów cyfrowego juana. Ludowy Bank Chin twierdzi jednak, że takie oferty okazują się być jedynie schematami Ponziego ukrywającymi się za “strategiami marketingu wielopoziomowego”.

LINK DO OFICJALNEGO OSTRZEŻENIA

ostrzeżenie kryptowaluty scamreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.