Chińska policja ostrzega przed scamem CBDC | Ostrzeżenie | CrypS.

Chińska policja ostrzega przed scamem CBDC

Zerelik Maciej

ostrzeżenie kryptowaluty scam Inne inwestycje

Jednym z głównych zarzutów wobec kryptowalut jest to, że są one wykorzystywane jako przykrywka dla działalności przestępczej. Wygląda na to, że chińscy oszuści celują teraz w cyfrowego juana. Niektóre firmy w Chinach wyłudzają od obywateli ich ciężko zarobione pieniądze pod pretekstem, że są promotorami krajowej cyfrowej waluty.

Oszuści podszywają się pod wydawców portfela na cyfrowe juany o nazwie „Central Bank’s International Wallet”. Lokalna policja ostrzega jednak mieszkańców, aby uważali na tę grupę. Zwabia ona swoje ofiary, obiecując im dostęp do nieistniejącego funduszu wartego 186 mln USD. Co więcej oferuje możliwość szybkiego zarobku nawet do 24 800 USD. Pomimo tego, że domniemany portfel nie został jeszcze uruchomiony, liczba ofiar jest nie mniejsza niż 500 osób.

Oszuści twierdzą również, że wszystkie zebrane fundusze zostaną wykorzystane do promowania wykorzystania cyfrowego juana zarówno w kraju, jak i globalnie. Obiecują też 2% bonusu od każdego depozytu.

Chiński bank centralny od dłuższego czasu aktywnie ostrzega mieszkańców przed fałszywymi organizacjami podającymi się za promotorów cyfrowego juana. Ludowy Bank Chin twierdzi jednak, że takie oferty okazują się być jedynie schematami Ponziego ukrywającymi się za „strategiami marketingu wielopoziomowego”.

LINK DO OFICJALNEGO OSTRZEŻENIA

ostrzeżenie kryptowaluty scam
reklama
reklama

Dodaj komentarz