Brytyjskie FCA ostrzega przed klonem podszywającym się pod Wells Fargo | Ostrzeżenie | CrypS.

Brytyjskie FCA ostrzega przed klonem podszywającym się pod Wells Fargo

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski

ostrzeżenie kryptowaluty scam Zagrożenia

Brytyjski Urząd Nadzoru Finansowego (FCA) wydał w środę ostrzeżenie o firmie-klonie, która podszywa się pod amerykańskiego giganta bankowego – Wells Fargo. Według komunikatu, oszuści wykorzystują legalne dane autoryzowanego przez FCA oddziału instytucji.

Scamerzy używają domeny wf-europe.com, za pomocą której wysyłają do ludzi e-maile. Adres nie pokrywa się jednak w żadnym stopniu z oficjalnym, należącym do Wells Fargo Securities International Limited. W komunikacie możemy przeczytać:

Należy mieć świadomość, że oszuści mogą podawać inne fałszywe dane lub mieszać je z niektórymi poprawnymi danymi zarejestrowanej firmy. Mogą z czasem zmieniać dane kontaktowe na nowe adresy e-mail, numery telefonów lub adresy fizyczne.

Klon jest pojęciem używanym przez brytyjskiego regulatora. Odnosi się ono taktyki stosowanej przez oszustów podczas kontaktowania się z ofiarami. Próbują oni przekonać je, że pracują dla autoryzowanej firmy w Wielkiej Brytanii. Pozostałe licencjonowane przez FCA oddziały Wells Fargo to Wells Fargo Asset Management (International Limited), Wells Fargo Bank (National Association), oraz Wells Fargo Capital Finance (UK) Limited.

Jeśli korzystasz usług autoryzowanej firmy, dostęp do usług Rzecznika Finansowego oraz ochrony FSCS będzie zależał od dokonywanej inwestycji oraz usług świadczonych przez firmę. Jeśli chcieliby Państwo uzyskać dalsze informacje na temat ochrony, upoważniona firma powinna być w stanie pomóc.

– dodało FCA.

LINK DO OFICJALNEGO OSTRZEŻENIA

ostrzeżenie kryptowaluty scamreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.