Brytyjskie FCA ostrzega przed klonem Plus500 | Ostrzeżenie | CrypS.

Brytyjskie FCA ostrzega przed klonem Plus500

Zerelik Maciej

ostrzeżenie kryptowaluty scam Brokerzy / Giełdy

Brytyjski urząd ds. postępowania finansowego (FCA) ostrzegł niedawno inwestorów o firmie podszywającej się pod platformę Plus500. Fałszywa strona internetowa próbuje zwabić inwestorów i wykraść ich dane do oryginalnego serwisu.

Wg. FCA  www.financereserve.com odwzorowała stronę internetową Plus500 na kilku obszarach. Fałszywy broker próbował nawet skopiować informacje prawne dotyczące Plus500 oraz przekonać inwestorów, że jest autoryzowaną, notowaną na giełdzie w Londynie firmą. Regulator ostrzegał również inwestorów, aby uważali na strony internetowe, które twierdzą, że są tworzone, stowarzyszone lub autoryzowane przez popularne i regulowane marki.

Takie witryny w ostatnim czasie stały się regularną bolączką brytyjskiego rynku finansowego. Najbardziej narażone na tego typu scamy są firmy działające na rynku Forex i CFD. Oszuści kopiują nazwy oraz wygląd stron internetowych uregulowanych spółek, a nawet informacje takie jak numery licencji. Następnie proszą o wpłaty lub wykradają dane do kont w oryginalnych serwisach za pomocą phishingu.

Pamiętaj, aby zachować szczególną ostrożność i zwracać uwagę na adres w pasku wyszukiwania.

ostrzeżenie kryptowaluty scam
reklama
reklama

Dodaj komentarz