Brytyjskie FCA ostrzega przed klonem Plus500 | Ostrzeżenie | CrypS.

Brytyjskie FCA ostrzega przed klonem Plus500

Maciej Żerelik

ostrzeżenie kryptowaluty scam Zagrożenia

Brytyjski urząd ds. postępowania finansowego (FCA) ostrzegł niedawno inwestorów o firmie podszywającej się pod platformę Plus500. Fałszywa strona internetowa próbuje zwabić inwestorów i wykraść ich dane do oryginalnego serwisu.

Wg. FCA  www.financereserve.com odwzorowała stronę internetową Plus500 na kilku obszarach. Fałszywy broker próbował nawet skopiować informacje prawne dotyczące Plus500 oraz przekonać inwestorów, że jest autoryzowaną, notowaną na giełdzie w Londynie firmą. Regulator ostrzegał również inwestorów, aby uważali na strony internetowe, które twierdzą, że są tworzone, stowarzyszone lub autoryzowane przez popularne i regulowane marki.

Takie witryny w ostatnim czasie stały się regularną bolączką brytyjskiego rynku finansowego. Najbardziej narażone na tego typu scamy są firmy działające na rynku Forex i CFD. Oszuści kopiują nazwy oraz wygląd stron internetowych uregulowanych spółek, a nawet informacje takie jak numery licencji. Następnie proszą o wpłaty lub wykradają dane do kont w oryginalnych serwisach za pomocą phishingu.

Pamiętaj, aby zachować szczególną ostrożność i zwracać uwagę na adres w pasku wyszukiwania.

ostrzeżenie kryptowaluty scamreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.