Brytyjskie FCA ostrzega przed fintechowym start-upem Lanistar | Ostrzeżenie | CrypS.

Brytyjskie FCA ostrzega przed fintechowym start-upem Lanistar

Zerelik Maciej

ostrzeżenie kryptowaluty scam Inne inwestycje

Brytyjski Urząd ds. Usług Finansowych (Financial Services Authority) wystosował ostrzeżenie przed Lanistar – popularnym, fintechowym start-upem, którego wartość wyceniana jest na 1 mld funtów. FCA twierdzi, że firma świadczy usługi bez odpowiednich zezwoleń.


Aktualizacja: FCA wycofało ostrzeżenie po tym gdy Lanistar zastosował się do wskazań regulatora dodając stosowne informacje na swojej stronie.


„Ta firma [Lanistar] nie jest przez nas autoryzowana i jest skierowana do ludzi w Wielkiej Brytanii. Na podstawie posiadanych przez nas informacji uważamy, że prowadzi ona regulowaną działalność, która wymaga zezwolenia. Niektóre firmy działają bez naszego zezwolenia, a niektóre świadomie prowadzą oszustwa inwestycyjne”.

Kilka dni temu Lanistar zapłacił wielu wpływowym influencerom za promowanie projektu Volt – „najbezpieczniejszej karty na świecie”.

 

Założony przez Gurhana Kiziloza, Lanistar tworzy nową kartę debetową, która może połączyć do ośmiu kart bankowych. Takie rozwiązanie ma pomóc klientom lepiej zarządzać ich finansami poprzez „polimorficzną” technologię i otwartą bankowość.

Już w marcu firma twierdziła, że prowadzi rozmowy z FCA na temat otrzymania pełnej licencji bankowej. Żadna licencja nie została jednak przyznana.

ostrzeżenie kryptowaluty scam
reklama
reklama

Dodaj komentarz