Brytyjskie FCA ostrzega przed fintechowym start-upem Lanistar | Ostrzeżenie | CrypS.

Brytyjskie FCA ostrzega przed fintechowym start-upem Lanistar

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski

ostrzeżenie kryptowaluty scam Zagrożenia

Brytyjski Urząd ds. Usług Finansowych (Financial Services Authority) wystosował ostrzeżenie przed Lanistar – popularnym, fintechowym start-upem, którego wartość wyceniana jest na 1 mld funtów. FCA twierdzi, że firma świadczy usługi bez odpowiednich zezwoleń.


Aktualizacja: FCA wycofało ostrzeżenie po tym gdy Lanistar zastosował się do wskazań regulatora dodając stosowne informacje na swojej stronie.


“Ta firma [Lanistar] nie jest przez nas autoryzowana i jest skierowana do ludzi w Wielkiej Brytanii. Na podstawie posiadanych przez nas informacji uważamy, że prowadzi ona regulowaną działalność, która wymaga zezwolenia. Niektóre firmy działają bez naszego zezwolenia, a niektóre świadomie prowadzą oszustwa inwestycyjne”.

Kilka dni temu Lanistar zapłacił wielu wpływowym influencerom za promowanie projektu Volt – “najbezpieczniejszej karty na świecie”.

 

Założony przez Gurhana Kiziloza, Lanistar tworzy nową kartę debetową, która może połączyć do ośmiu kart bankowych. Takie rozwiązanie ma pomóc klientom lepiej zarządzać ich finansami poprzez “polimorficzną” technologię i otwartą bankowość.

Już w marcu firma twierdziła, że prowadzi rozmowy z FCA na temat otrzymania pełnej licencji bankowej. Żadna licencja nie została jednak przyznana.

ostrzeżenie kryptowaluty scamreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.