Bank Centralny Sri Lanki ostrzega przed inwestycją w kryptowaluty | Ostrzeżenie | CrypS.

Bank Centralny Sri Lanki ostrzega przed inwestycją w kryptowaluty

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski

ostrzeżenie kryptowaluty scam Zagrożenia

Przemysł kryptowalutowy może i poczynił ogromne postępy, ale nie wszyscy są nimi równie podekscytowani. Podczas gdy inwestorzy odnotowali ogromne zyski, organy regulacyjne z drugiej strony są bardziej zaniepokojone ryzykiem, jakie niesie ze sobą rynek. Kolejnym jest Central Bank of Sri Lanka (CBSL). Bank Centralny Sri Lanki wydał ostrzeżenie, które podkreśla ryzyko związane z takimi inwestycjami.

Opublikowane 9 kwietnia 2021 r. ostrzeżenie stwierdza, że inwestowanie w aktywa kryptowalutowe, takie jak Bitcoin, Ethereum i Litecoin, wiąże się z różnymi rodzajami ryzyka. Wynika to z braku zabezpieczeń regulacyjnych dotyczących inwestycji i wykorzystania kryptowalut w kraju. W ostrzeżeniu zwrócono uwagę, że kryptowaluty można nabyć na trzy sposoby: za pośrednictwem giełd, wydobycia lub ICO. Żaden z nich nie jest jednak legalny w tym azjatyckim kraju.

Jedną z kwestii poruszonych przez bank centralny było to, że w przypadku, gdy inwestorzy napotkają jakieś problemy z kryptowalutami w trakcie ich inwestycji, nie będą mieli żadnej prawnej lub regulacyjnej drogi odwoławczej.

Ponadto, CBSL kontynuował dyskusję na temat bardziej powszechnych problemów związanych z kryptowalutami. Wsród nich jak zwykle wymienione zostało finansowanie terroryzmu i pranie pieniędzy. Bank zwrócił również uwagę na wysoką zmienność rynku i fakt, że jest on wysoce spekulacyjny. Czynniki te mogą spowodować duże straty dla inwestorów.

Wreszcie CBSL dodał, że inwestorzy kupujący kryptowaluty na zagranicznych giełdach mogą naruszać przepisy dotyczące wymiany walutowej Sri Lanki.

VC nie są zidentyfikowane jako dozwolona kategoria inwestycyjna w rozumieniu Ustawy o wymianie zagranicznej nr 12 z 2017 roku (FEA). Elektroniczne karty przelewu środków (EFTC), takie jak karty debetowe i karty kredytowe, nie są również dozwolone do wykorzystania do płatności w walucie obcej związanych z transakcjami w walucie wirtualnej, w rozumieniu przepisów dewizowych na Sri Lance.

– czytamy w ostrzeżeniu.

LINK DO OFICJALNEGO OSTRZEŻENIA

 

ostrzeżenie kryptowaluty scamreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.