Bank Centralny Omanu ostrzega przed Dagcoinem | Ostrzeżenie | CrypS.

Bank Centralny Omanu ostrzega przed Dagcoinem

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski

ostrzeżenie kryptowaluty scam Zagrożenia

Bank Centralny Omanu (CBO), w oświadczeniu wydanym za pośrednictwem Times of Oman, ostrzegł obywateli przed “wysokim ryzykiem” związanym z kryptowalutami.

CBO stwierdziło, że kryptowaluty są “obarczone wysokim ryzykiem ze względu na ich znaczne wahania wartości oraz ryzyko wykorzystania ich do celów elektronicznego piractwa i oszustw”.

Ostrzeżenie, w szczególności podkreśliło ryzyko inwestowania w Dagcoin. BBC niedawno informowało w podcaście, że ta moneta jest promowana przez osoby powiązane ze znanym scamem OneCoin.

Podobne ostrzeżenie dot. Dagcoin wydał w zeszłym roku Bank Centralny Jordanii

CBO wyjaśnił też, że nie wydał żadnych licencji na handel kryptowalutami, i że cyfrowe aktywa nie są uznawane w państwie Zatoki Perskiej jako pieniądze.

“Każdy, kto handluje w tych kryptowalutach, … robi to na własną odpowiedzialność”

– możemy przeczytać w oświadczeniu

ostrzeżenie kryptowaluty scamreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.