BaFin ostrzega przed ryzykiem związanym z kryptowalutami | Ostrzeżenie | CrypS.

BaFin ostrzega przed ryzykiem związanym z kryptowalutami

Maciej Żerelik

ostrzeżenie kryptowaluty scam Zagrożenia

Niemiecki Federalny Urząd Nadzoru Finansowego (BaFin), ostrzegł inwestorów przed ryzykiem związanym z inwestycjami w kryptowaluty.

W piątek regulator wydał ostrzeżenie dotyczące zaangażowania w kryptowaluty ze strony inwestorów detalicznych. Już wcześniej podobne ostrzeżenia wydali europejscy regulatorzy: Europejski Urząd Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych oraz Europejski Urzędu Nadzoru Bankowego.

Według BaFin, inwestorzy detaliczni muszą być świadomi ryzyka utraty wszystkich środków zainwestowanych w kryptowaluty.

Podczas gdy prawodawcy Unii Europejskiej wciąż pracują nad stworzeniem ogólnounijnych przepisów, niemieccy regulatorzy stworzyli już ramy prawne dla cyfrowych aktywów. Dostawcy kryptowalutowych usług powierniczych, giełdy i inne firmy mogą działać w Niemczech tylko na podstawie licencji od BaFin.

LINK DO OFICJALNEGO OSTRZEŻENIA

 

ostrzeżenie kryptowaluty scamreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.