Austriacki FMA ostrzega przed Elcurrency Global Limited | Ostrzeżenie | CrypS.

Austriacki FMA ostrzega przed Elcurrency Global Limited

Zerelik Maciej

ostrzeżenie kryptowaluty scam Brokerzy / Giełdy

Austriacki Urząd ds. Rynku Finansowego (FMA) wydał ostrzeżenie dotyczące nieautoryzowanej giełdy kryptowalutowej. Regulator stwierdził, że Elcurrency Global Limited (ELcurrency), która działa pod adresem www.elcurrency.com, nie posiada licencji na prowadzenie działalności w Austrii.

Ostrzeżenie dodaje, że firma zawiera również transakcje z firmą „Hello Technology Ltd”. Rejestry pokazują, że obie marki są zarejestrowane pod adresem znajdującym się na Wyspach Marshalla – tym samym, z którego korzysta wielu brokerów offshore na świecie. W ostrzeżeniu możemy przeczytać:

Ten dostawca nie jest upoważniony do przeprowadzania transakcji bankowych na terenie Austrii, które wymagają licencji. W związku z tym nie jest on uprawniony do prowadzenia handlu na zasadach komercyjnych na własny rachunek lub w imieniu innych osób.

Według strony internetowej ELcurrency, giełda oferuje portfel oraz pakiety edukacyjne. Spółka sprzedaje też „jednostki arbitrażowe” i zarządzane konta. Co więcej, na stronie widnieje informacja o ponad 2000 klientach platformy.

Ciekawostką jest, że regulator opublikował ostrzeżenie też w „Amtsblatt zur Wiener Zeitung” – oficjalnym Dzienniku Wiener Zeitung, jednej z najstarszych gazet na świecie.

ostrzeżenie kryptowaluty scam
reklama
reklama

Dodaj komentarz