Austriacki FMA ostrzega przed Elcurrency Global Limited | Ostrzeżenie | CrypS.

Austriacki FMA ostrzega przed Elcurrency Global Limited

Redakcja

ostrzeżenie kryptowaluty scam Zagrożenia

Austriacki Urząd ds. Rynku Finansowego (FMA) wydał ostrzeżenie dotyczące nieautoryzowanej giełdy kryptowalutowej. Regulator stwierdził, że Elcurrency Global Limited (ELcurrency), która działa pod adresem www.elcurrency.com, nie posiada licencji na prowadzenie działalności w Austrii.

Ostrzeżenie dodaje, że firma zawiera również transakcje z firmą „Hello Technology Ltd”. Rejestry pokazują, że obie marki są zarejestrowane pod adresem znajdującym się na Wyspach Marshalla – tym samym, z którego korzysta wielu brokerów offshore na świecie. W ostrzeżeniu możemy przeczytać:

Ten dostawca nie jest upoważniony do przeprowadzania transakcji bankowych na terenie Austrii, które wymagają licencji. W związku z tym nie jest on uprawniony do prowadzenia handlu na zasadach komercyjnych na własny rachunek lub w imieniu innych osób.

Według strony internetowej ELcurrency, giełda oferuje portfel oraz pakiety edukacyjne. Spółka sprzedaje też „jednostki arbitrażowe” i zarządzane konta. Co więcej, na stronie widnieje informacja o ponad 2000 klientach platformy.

Ciekawostką jest, że regulator opublikował ostrzeżenie też w „Amtsblatt zur Wiener Zeitung” – oficjalnym Dzienniku Wiener Zeitung, jednej z najstarszych gazet na świecie.

ostrzeżenie kryptowaluty scamreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.