Australijska Komisja Papierów Wartościowych ostrzega przed krypto reklamami | Ostrzeżenie | CrypS.

Australijska Komisja Papierów Wartościowych ostrzega przed krypto reklamami

Maciej Żerelik

ostrzeżenie kryptowaluty scam Zagrożenia

Australijski regulator rynku umów inwestycyjnych wydał ostrzeżenie o wzroście liczby fałszywych reklam kryptowalutowych w kraju.

Australijska Komisja Papierów Wartościowych i Inwestycji (Australian Securities and Investments Commission – ASIC) stwierdziła, że oszustwa te wykorzystywały wizerunek gwiazd, agencji rządowych i innych znanych marek bez ich wiedzy i zgody. Ponadto regulator stwierdził, że te fałszywe reklamy przekierowują ofiary do fałszywych stron internetowych udających boty handlujące walutami cyfrowymi lub do systemów pump-and-dump.

ASIC ujawnił ponadto, że niektóre z wykorzystanych wizerunków, to były premier Nowej Południowej Walii Mike Baird i osobistości medialne Waleed Aly, Virginia Trioli, Michael Rowland i David Koch. Według regulatora, najczęstszym oszustwem były fałszywe strony internetowe, które podają, że używają botów w celu osiągnięcia zysków z inwestycji. Należą do nich Bitcoin Trader, Bitcoin Revolution, i Bitcoin Evolution. Oszuści celują w użytkowników mediów społecznościowych za pomocą fałszywych artykułów. Zazwyczaj zawierają one linki do kopii stron, które przypominają legalne strony informacyjne.

OFICJALNE OSTRZEŻENIE NA STRONIE ASIC

Oszuści wykorzystują pandemię

Jak wynika z wielu raportów, kryptowalutowi oszuści zaczęli wykorzystywać trwającą globlaną pandemię. Podczas gdy Australia nadal walczy z oszustwami, australijskie organy regulacyjne ujawniły, że niektóre z nich jest bardzo trudno zlikwidować, ponieważ mają siedzibę za granicą. Uniemożliwia to również śledzenie i odzyskiwanie wszelkich wyłudzonych pieniędzy.

Aktualnie istnieje kilka głównych rodzajów scamów wykorzystywanych w branży kryptowalut. Najpopularniejsze z nich to fałszywe darowizny, wyłudzenia, fałszywe giełdy, fałszywe ICO, usługi odzyskiwania bitcoinów, ataki ransomware oraz piramidy finansowe.

 

ostrzeżenie kryptowaluty scamreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.