AMF dodaje dwie firmy do czarnej listy ostrzeżeń | Ostrzeżenie | CrypS.

AMF dodaje dwie firmy do czarnej listy ostrzeżeń

Marek Lesiuk

ostrzeżenie kryptowaluty scam Zagrożenia

Urząd Rynków Finansowych (AMF), francuski organ regulacyjno-nadzorczy w sferze finansów oraz pokrewnych dziedzin prawno-ekonomicznych, wpisał dwa podmioty operujące w dziedzinie kryptowalut na prowadzoną przez siebie czarną listę podmiotów budzących ryzyko oszustwa.

Chodzi tutaj o firmy ParadisteCrypto oraz Coin Revelation. Nie wiadomo dokładnie, co konkretnie urząd uznał za podejrzane, choć wizyta na stronach rzeczonych podmiotów istotnie nasunąć może pewne wątpliwości.

Zainwestuj, a nie pożałujesz

Obydwie obiecują na swych witrynach niepowtarzalne możliwości zarobku na obrocie kryptowalutami, jak również bezkonkurencyjne platformy brokerskie obsługujące tenże obrót. Jedyne, czego trzeba, by skorzystać z tych możliwości, to zarejestrować się – i, naturalnie, wpłacić swoje środki na platformę…

Intensywność, z jaką obydwie firmy podkreślają, że obsługiwane przez nie transakcje są „100-procentowo bezpieczne”, w połączeniu z ich relatywną nierozpoznawalnością, jedynie potęguje wrażenie, że zachowanie szczególnej ostrożności nie będzie tu od rzeczy.

Urząd patrzy

AMF regularnie aktualizuje swoją czarną listę podmiotów, segregując je w zależności od dziedziny, w której prowadzą swoją (najczęściej – średnio uczciwą) działalność.

Wyróżnione są m.in. podmioty operujące jako brokerzy forex i opcji binarnych, oferujące metale szlachetne czy drogie alkohole z niezweryfikowanych źródeł, podszywające się pod nienależne im miana i tożsamości, lub też właśnie działające w podejrzany sposób w sektorze kryptowalut.

Pełna czarna lista Urzędu dostępna jest na jego stronie.

ostrzeżenie kryptowaluty scamreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.