40 mln użytkowników ściągnęło złośliwą aplikację SnapTube | Ostrzeżenie | CrypS.

40 mln użytkowników ściągnęło złośliwą aplikację SnapTube

Mariusz Przepiórka

ostrzeżenie kryptowaluty scam Aplikacje / Programy

Kolejna popularna aplikacja na system Android okazała się złośliwym oprogramowaniem. Tym razem chodzi o SnapTube, która umożliwia użytkownikowi odtwarzanie offline wybranych filmów z YouTube i Facebooka. Twórcy aplikacji chwalą się, że skorzystało z niej ponad 40 mln osób. Problem w tym, że gdy użytkownicy oglądają filmy, aplikacja w tle przeprowadza mniej przyjemne dla nich działania.

Zdaniem specjalistów z firmy Upstream SnapTube aktywuje niewidoczne reklamy, generując kliknięcia i zakupy. Co więcej, aplikacja może także aktywować płatne połączenia i SMSy, jak również przypisywać użytkowników do płatnych subskrypcji. Wstępne szacunki wskazują, że osoby, które zainstalowany SnapTube mogły stracić na tym w sumie nawet 91 mln USD.

Aplikacja została stworzona przez chińską firmę Mobiuspace, która umieściła w sklepie Google Play różne aplikacje. Guy Krief, CEO w firmie Upstream, przyznał, że SnapTube jest po prostu przykrywką dla podejrzanych działań prowadzonych w tle, nad którymi użytkownicy nie mają żadnej kontroli. Specjaliści zalecają, by jak najszybciej odinstalować tę aplikację, by uniknąć przykrych niespodzianek.

ostrzeżenie kryptowaluty scam
reklama
reklama

Dodaj komentarz