40 mln użytkowników ściągnęło złośliwą aplikację SnapTube | Ostrzeżenie | CrypS.

40 mln użytkowników ściągnęło złośliwą aplikację SnapTube

Redaktor: Albert Czajkowski

ostrzeżenie kryptowaluty scam Zagrożenia

Kolejna popularna aplikacja na system Android okazała się złośliwym oprogramowaniem. Tym razem chodzi o SnapTube, która umożliwia użytkownikowi odtwarzanie offline wybranych filmów z YouTube i Facebooka. Twórcy aplikacji chwalą się, że skorzystało z niej ponad 40 mln osób. Problem w tym, że gdy użytkownicy oglądają filmy, aplikacja w tle przeprowadza mniej przyjemne dla nich działania.

Zdaniem specjalistów z firmy Upstream SnapTube aktywuje niewidoczne reklamy, generując kliknięcia i zakupy. Co więcej, aplikacja może także aktywować płatne połączenia i SMSy, jak również przypisywać użytkowników do płatnych subskrypcji. Wstępne szacunki wskazują, że osoby, które zainstalowany SnapTube mogły stracić na tym w sumie nawet 91 mln USD.

Aplikacja została stworzona przez chińską firmę Mobiuspace, która umieściła w sklepie Google Play różne aplikacje. Guy Krief, CEO w firmie Upstream, przyznał, że SnapTube jest po prostu przykrywką dla podejrzanych działań prowadzonych w tle, nad którymi użytkownicy nie mają żadnej kontroli. Specjaliści zalecają, by jak najszybciej odinstalować tę aplikację, by uniknąć przykrych niespodzianek.

ostrzeżenie kryptowaluty scamreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.