Operator darknetowego Silk Road przyznał się do winy | Wiadomości | CrypS.

Operator darknetowego Silk Road przyznał się do winy

Mariusz Przepiórka
współzałożyciel silk road przyznał się do winy

Roger Thomas Clark, domniemany operator darknetowej platformy Silk Road przyznał się do udziału w rozprowadzaniu znacznych ilości narkotyków. Clark jest również uznawany za głównego doradcę Rossa Ulbrichta, który założył Silk Road.

Biuro Prokuratora Południowego Dystryktu Nowego Jorku poinformowało, że wyrok w sprawie Clarka, występującego w internecie pod pseudonimami „Plural of Mongoose”, „Variety Jones” i „VJ”, zapadnie 29 maja. Prokuratura stawia mu również zarzut prania pieniędzy.

Silk Road to słynna darknetowa platform, której użytkownicy mogli kupić nielegalne przedmioty, w tym narkotyki, płacąc za pomocą bitcoinów. Ulbricht odsiaduje obecnie karę dożywotniego więzienia, którą sąd wymierzył mu m.in. za udział w rozprowadzaniu narkotyków i ataki hakerskie.

Zdaniem prokuratora Geoffreya Bermana zatrzymanie Clarka i jego ekstradycja z Tajlandii dowodzą, że anonimowość nie istnieje nawet w darknecie. Dodał też, że nikt nie może schować się tam przed wymiarem sprawiedliwości.

współzałożyciel silk road przyznał się do winy
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.