OpenSea informuje o wycieku danych użytkowników | Wiadomości | CrypS.

OpenSea informuje o wycieku danych użytkowników

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
wyciek danych

OpenSea, czołowa platforma niewymiennych tokenów, poinformowała o wycieku danych użytkowników.


Powodem było niewłaściwe wykorzystanie informacji przez pracownika Customer.io, usługi przekazywania wiadomości e-mail, z której korzysta OpenSea.

Przekazał on adresy e-mail klientów rynku NFT osobie trzeciej. OpenSea ostrzegła przed możliwymi konsekwencjami w postaci prób phishingu.

Zespół platformy zauważył, że napastnicy mogą próbować skontaktować się z potencjalnymi ofiarami, używając adresu e-mail podobnego do oficjalnej domeny opensea.io.

OpenSea zgłosiła już incydent odpowiednim organom ścigania. Jakiś czas temu wyciekły też dane 8,2 mln amerykańskich użytkowników Cash App. Wówczas za sprawą stał pracownik firmy płatniczej Block.

wyciek danychreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.