OpenAI pozyskuje 300 mln dolarów inwestycji | Wiadomości | CrypS.

OpenAI pozyskuje 300 mln dolarów inwestycji

Dawid Kucharczyk
openai

Startup OpenAI zapewnił sobie dodatkowe finansowanie w wysokości 300 mln dolarów poprzez sprzedaż akcji. Wśród firm, które kupiły udziały znalazły się Tiger Global, Sequoia Capital, Andreessen Horowitz, Thrive, K2 Global oraz Founders Fund.


W sumie fundusze venture capital zainwestowały nieco ponad 300 mln USD przy wycenie około 27-29 mld USD. Nie uwzględnia to jednak inwestycji dokonanej przez giganta technologicznego Microsoft w styczniu 2023 roku.

Inwestycja Microsoftu

Inwestycja Microsoftu ma silny akcent strategiczny – firma planuje włączyć technologię OpenAI do wielu sektorów swojej działalności. Fundusze venture capital pełnią rolę wsparcia finansowego.

Według źródła, inwestorzy podpisali warunki umowy i przekazali pieniądze, przy czym wciąż czeka nas kontrasygnata ze strony OpenAI. Inwestycja miała zostać upubliczniona w przyszłym tygodniu. W sumie inwestorzy zewnętrzni posiadają teraz ponad 30% udziałów w OpenAl.

CTO OpenAI powiedział ostatnio, że rządy powinny być zaangażowane w zarządzanie AI. Mira Murati stwierdziła:

Rządy powinny zatwierdzać zasady regulacyjne – przynajmniej na poziomie firmy. Muszą zgodzić się na pewien poziom standardów.

Natomiast pod koniec marca OpenAI stało się obiektem skargi złożonej do FTC. Firma jest oskarżona o oszustwo i nieuczciwe praktyki.

openaireklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.