ONZ atakuje Tethera (USDT) | Wiadomości | CrypS.

ONZ atakuje Tethera (USDT)

Organizacja Narodów Zjednoczonych (ONZ) zasugerowała w jednym ze swoich najnowszych raportów, że największy ze stablecoinów stał się preferowanym środkiem przeznaczonym do prania pieniędzy i oszustw w Azji Południowo-Wschodniej.


  • USDT emitowane przez Tethera ma szerokie zastosowanie w nielegalnej działalności na terenie Azji, według ONZ
  • W raporcie stwierdzono, że platformy hazardowe online stały się “hotspotem” dla prania pieniędzy w kryptowalutach

USDT atakowany przez ONZ

Zdaniem międzynarodowej organizacji rządowej popularny stablecoin powinien zostać wzięty pod lupę. Podmiot ten uznał, że USDT stał się preferowanym wyborem dla przestępców, dlatego też należy zwiększyć czujność w regulacjach i monitorować transakcje przebiegające z udziałem tej “stabilnej” wirtualnej waluty. 

ONZ nie tylko zidentyfikowało problem, ale także wskazało na wysiłki organów ścigania mające na celu rozbicie sieci prania pieniędzy zaangażowanych w nielegalny transfer środków w tetherze. Jako przykład organizacja ta podała działania władz z Singapuru, którym udało się odzyskać około 735 mln dol. w gotówce i kryptowalutach. 

Współpraca Tethera z organami ścigania

Choć wspomniany raport skłania do refleksji nad rolą USDT w nielegalnych operacjach, obok rzuca światło na to, iż emitent tego stablecoina wykazuje otwartość na współpracę z amerykańskim Departamentem Sprawiedliwości. To z kolei świadczy o jego zaangażowaniu w ograniczanie niewłaściwego wykorzystania tethera. 

ONZ dodaje również, że zmieniający się krajobraz wymaga dynamicznych ram regulacyjnych, aby te nadążały za nowymi wyzwaniami przy zachowaniu bezpieczeństwa i przejrzystości w ekosystemie finansowym. 

W 2023 roku zaufanie do USDT wśród inwestorów znacznie wzrosło. W tym czasie odnotował on bowiem wzrost udziału w globalnej podaży stablecoinów z 50% do 71%. Obecnie jest on niekwestionowanym liderem wśród podobnych sobie “stabilnych” wirtualnych walut, a jego całkowita kapitalizacja rynkowa przekracza 94,9 mld dol., co czyni go trzecim co do wielkości projektem kryptowalutowym. 
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.