On-chain: Inwestorzy BTC akumulują pomimo rynku niedźwiedzia | Wiadomości | CrypS.

On-chain: Inwestorzy BTC akumulują pomimo rynku niedźwiedzia

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
rynek analiza on chain

Cena bitcoina znajduje się obecnie około 75% poniżej swojego rekordu wynoszącego około 69 000 dolarów. Od ponad roku jesteśmy w trendzie spadkowym i to głównie strach dominuje na rynku kryptowalut. Dane on-chain malują jednak inny obraz. Wskazują bowiem, że inwestorzy bitcoina cały czas prowadzą akumulację.


Akumulacja BTC

Dane od Glassnode nie wskazują, że bitcoin jest obecnie na rynku niedźwiedzia. W rzeczywistości kilka metryk osiągnęło nowe rekordy. Dla przykładu liczba portfeli z co najmniej 1 BTC osiągnęła nowy rekord wszech czasów – 950 000. Tymczasem nieco ponad miesiąc później zarejestrowano 979 707 adresów z 1 BTC lub więcej.

W ostatnim czasie znacznie wzrosła również liczba adresów posiadających co najmniej 10 BTC. Liczba adresów z 10+ BTC jest obecnie w najwyższym punkcie od dwóch lat. Istnieje aż 155 286 portfeli o łącznej wartości 10 BTC lub więcej. Oznacza to wzrost o 4% w ciągu ostatniego miesiąca.

Portfele krewetek, czyli adresy posiadające od 0,1 BTC do 1 BTC, również znacznie zwiększyły swoją liczbę. Wzrosła ona do nowego rekordu 4 212 110.

Wreszcie liczba portfeli z co najmniej 0,01 BTC również rośnie i wynosi 11 444 918.

Adresy HODLerów

Również liczba adresów tzw. HODLerów jest obecnie rekordowo wysoka i wynosi 793 591. Te adresy są definiowane przez Glassnode jako takie, które mają co najmniej dwa przychodzące transfery BTC i nigdy nie wydały ani nie wypłaciły niczego. Liczba bitcoinów pod tymi adresami również coraz bardziej zbliża się do obecnego rekordu 3 403 280, osiągniętego w sierpniu 2015 roku. Dziś liczba BTC na tych portfelach jest równa 3 099 828.

rynek analiza on chainreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.