OKX aktualizuje swój raport o rezerwach: ważne niuanse | Wiadomości | CrypS.

OKX aktualizuje swój raport o rezerwach: ważne niuanse

Redaktor: Michał Misiura
okx prezentuje proof of reserves

Giełda kryptowalut OKX poinformowała o zakończeniu aktualizacji swojego świadectwa Proof of Reserves. Dla przypomnienia, jest on teraz oparty na technologii zk-STARK (zero disclosure proof). Początkowo certyfikat obejmował 3 monety – BTC, ETH i USDT. Giełda dodała jeszcze 18 kryptowalut, zwiększając ich łączną liczbę do 21.


Struktura aktywów OKX

 

Co ciekawe, w porównaniu do danych ujawnionych w marcu, widzimy pewne zmiany. Na przykład wartość bitcoinów użytkowników OKX spadła o około 7051 BTC. Z kolei liczba USDT wzrosła o 1,1 miliarda monet.

USDC posiadane przez użytkowników OKX to zaledwie 270 milionów, co stanowi 1/15 USDT.

Czym jest Proof of Reserves?

Upadek kilku znaczących kryptowalut w zeszłym roku spowodował mnóstwo obaw wśród inwestorów. Aby temu zaradzić, platformy zaczęły udostępniać raporty Proof of Reserves. Za pomocą poświadczenia, potwierdzają one swoje rezerwy. Pomysłodawcą inicjatywy był Changpeng Zhao, szef Binance.

okx rezerwy

Giełda OKX już po raz szósty publikuje swój miesięczny raport. Tym razem zawiera on bardziej szczegółową listę zarządzania bilansem aktywów.

W lutym Binance wprowadził aktualizację systemu Proof of Reserves opartego na zk-SNARK. Inne giełdy kryptowalutowe przyjmują obecnie tę praktykę.

okx prezentuje proof of reservesreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.