Okno spłaty wierzytelności Mt Gox otwarte, ale spłaty „zajmą trochę czasu” | Wiadomości | CrypS.

Okno spłaty wierzytelności Mt Gox otwarte, ale spłaty „zajmą trochę czasu”

Redaktor: Michał Misiura
mt gox giełda

Dobre wiadomości dla wierzycieli Mt Gox. Termin na dostarczenie informacji o spłacie wierzytelności upłynął, dlatego otwarte zostało okno dla spłat, które mają być zrealizowane.


Zgodnie z pismem z 7 kwietnia od syndyka masy upadłościowej Mt Gox, spłaty podstawowe, pośrednie i wczesne spłaty ryczałtowe mogą być teraz wypłacane w terminie do 31 października.

Syndyk zauważył, że przeprowadzi przygotowania do dokonania spłat we współpracy z szeregiem instytucji finansowej – w tym giełdami kryptowalutowymi – które otrzymają płatności i rozprowadzą je wśród wierzycieli. – W związku z tym spodziewam się, że upłynie trochę czasu, zanim będziemy mogli rozpocząć proces spłaty wierzytelności – powiedział syndyk.

Według syndyka masy upadłościowej termin dokonania spłat może zostać przedłużony za zgodą Sądu Okręgowego w Tokio.

Dystrybucji wśród wierzycieli będzie podlegać nieznana część kwoty 142 000 BTC (3,9 mld USD), 143 000 BCH (17,9 mln USD) i 69 mld JPY (523 mln USD), które znajdują się w dyspozycji syndyka.

Płatności będą dokonywane w kombinacji kryptowalut – bitcoin i bitcoin cash – oraz waliutach fiducjarnych. Pierwsze 200 000 JPY wartości roszczenia każdego wierzyciela zostanie wypłacone w jenach. Jeśli roszczenie jest większe niż ta kwota i wybiorą kryptowaluty i gotówkę, w dalszej części otrzymają kombinację około 71% kryptowalut i 29% gotówki.

mt gox giełdareklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.