OKEx rozważa zdjęcie Ethereum Classic po dwóch atakach 51% | Wiadomości | CrypS.

OKEx rozważa zdjęcie Ethereum Classic po dwóch atakach 51%

Michał Misiura
giełda kryptowalut okex OKX

Co najmniej 2 giełdy kryptowalut zastanawiają się nad usunięciem z oferty Ethereum Classic – donoszą media. Jest to następstwem dwóch ataków 51%, które uderzyły w ostatnim czasie w łańcuch bloków ETC. 

OKEx, czyli główny poszkodowany w atakach dokonanych na sieć Ethereum Classic rozważa usunięcie go z oferty – podaje Coindesk. Giełda potwierdziła, że straciła przez nie 5,6 mln dolarów w ETC. Doszło do tego podczas pierwszego z ostatnich ataków 51%, który miał miejsce 1 sierpnia. Do kolejnego doszło zaledwie 5 dni później. W wyniku drugiego naruszenia blockchainu Ethereum Classic, atakujący zarobili 1 680 000 USD w ETC. OKEx pokrył straty swoich klientów w całości z własnej kieszeni.

Jay Hao, dyrektor generalny giełdy, przyznaje że wycofanie tak popularnej kryptowaluty nie byłoby niczym prostym. W związku z tym OKEx nie speszy się z usunięciem Ethereum Classic z oferty. Słowa Hao, biorąc pod uwagę jego dalszą wypowiedź, są raczej sygnałem w kierunku deweloperów związanych z siecią ETC. W komunikacie opublikowanym 17 sierpnia w serwisie Telegram, dyrektor giełdy stwierdza, że „muszą oni wprowadzić znaczące ulepszenia sieci, aby zmniejszyć ryzyko kolejnego ataku 51%.” Czytamy także:

Wiemy, że niemożliwe jest zapobieżenie atakowi 51% na jakąkolwiek zdecentralizowaną giełdę, ale nie chcemy również płacić rachunku za luki w zabezpieczeniach ETC, które uczyniły ją szczególnie podatną na naruszenia.

Poloniex i zdjęcie ETC

Według doniesień The Block, główne giełdy kryptowalut, z którymi rozmawiał portal, uważnie monitorują Ethereum Classic, aby zdecydować czy nie wykluczą go ze swojej oferty. Przynajmniej jedna z nich, czyli Poloniex, była gotowa do zdjęcia ETC ze swojej platformy. Ostatecznie jednak zdecydowano się zaczekać z podjęciem tych kroków.

The Block zdobył także komentarz Terry’ego Culver’a, dyrektora generalnego ETC Labs. Według jego słów jedynym rozwiązaniem jest jak najszybsze zwiększenie opłacalności wydobycia ETC, ale przejście na nowy algorytm wydobywczy zajmie co najmniej 6-9 miesięcy.

Źródła: The Block, Coindesk

giełda kryptowalut okex
reklama
reklama