OKEx rozważa zdjęcie Ethereum Classic po dwóch atakach 51% | Wiadomości | CrypS.

OKEx rozważa zdjęcie Ethereum Classic po dwóch atakach 51%

Michał Misiura
giełda kryptowalut okex OKX

Co najmniej 2 giełdy kryptowalut zastanawiają się nad usunięciem z oferty Ethereum Classic – donoszą media. Jest to następstwem dwóch ataków 51%, które uderzyły w ostatnim czasie w łańcuch bloków ETC. 

OKEx, czyli główny poszkodowany w atakach dokonanych na sieć Ethereum Classic rozważa usunięcie go z oferty – podaje Coindesk. Giełda potwierdziła, że straciła przez nie 5,6 mln dolarów w ETC. Doszło do tego podczas pierwszego z ostatnich ataków 51%, który miał miejsce 1 sierpnia. Do kolejnego doszło zaledwie 5 dni później. W wyniku drugiego naruszenia blockchainu Ethereum Classic, atakujący zarobili 1 680 000 USD w ETC. OKEx pokrył straty swoich klientów w całości z własnej kieszeni.

Jay Hao, dyrektor generalny giełdy, przyznaje że wycofanie tak popularnej kryptowaluty nie byłoby niczym prostym. W związku z tym OKEx nie speszy się z usunięciem Ethereum Classic z oferty. Słowa Hao, biorąc pod uwagę jego dalszą wypowiedź, są raczej sygnałem w kierunku deweloperów związanych z siecią ETC. W komunikacie opublikowanym 17 sierpnia w serwisie Telegram, dyrektor giełdy stwierdza, że „muszą oni wprowadzić znaczące ulepszenia sieci, aby zmniejszyć ryzyko kolejnego ataku 51%.” Czytamy także:

Wiemy, że niemożliwe jest zapobieżenie atakowi 51% na jakąkolwiek zdecentralizowaną giełdę, ale nie chcemy również płacić rachunku za luki w zabezpieczeniach ETC, które uczyniły ją szczególnie podatną na naruszenia.

Poloniex i zdjęcie ETC

Według doniesień The Block, główne giełdy kryptowalut, z którymi rozmawiał portal, uważnie monitorują Ethereum Classic, aby zdecydować czy nie wykluczą go ze swojej oferty. Przynajmniej jedna z nich, czyli Poloniex, była gotowa do zdjęcia ETC ze swojej platformy. Ostatecznie jednak zdecydowano się zaczekać z podjęciem tych kroków.

The Block zdobył także komentarz Terry’ego Culver’a, dyrektora generalnego ETC Labs. Według jego słów jedynym rozwiązaniem jest jak najszybsze zwiększenie opłacalności wydobycia ETC, ale przejście na nowy algorytm wydobywczy zajmie co najmniej 6-9 miesięcy.

Źródła: The Block, Coindesk

giełda kryptowalut okex
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.