Oficjalna strona Terry została zhakowana. Firma ostrzega przed phishingiem | Wiadomości | CrypS.

Oficjalna strona Terry została zhakowana. Firma ostrzega przed phishingiem

Karolina Zawodnik
terra-classic-lunc

Cyberprzestępcy podobno wykorzystują domenę “terra.money”, jako platformę phishingową przeznaczoną do zbierania poufnych danych o użytkownikach. Atakujący mogą chcieć przechwycić m.in. klucze prywatne do portfeli kryptograficznych.


Eksperci ostrzegają przed wchodzeniem w jakąkolwiek interakcję z wyżej podaną domeną, ponieważ ta może zakończyć się wyłudzeniem informacji oraz oszustwem. 

Oficjalna strona Terry ofiarą ataku hakerskiego?

W minioną sobotę (tj. 19 sierpnia br.) projekt Terra wydał ostrzeżenie dla swoich użytkowników za pośrednictwem oficjalnego konta na X (dawnym Twitterze), aby ci nie korzystali z żadnych witryn  z domeną “terra.money”, dopóki jego zespół nie opublikuje aktualizacji na ten temat. 

Okazuje się, iż strona ta mogła paść ofiarą ataku hakerskiego, a Terra pracuje nad odzyskaniem pełnego dostępu do własnej domeny. 20 sierpnia br. pojawił się kolejny komunikat o jej naruszeniu. Nie podano w nim jednak szczegółów na temat sprawy. 

Choć projekt ten nie napisał o ataku hakerskim wprost, ostrzeżenie przez niego opublikowane sugeruje, że mogło dojść do włamania. 

Inne przypuszczenia społeczności kryptowalut

Jeden z użytkowników X wyszedł z założenia, iż główni właściciele domeny “terra.money” mogli po prostu zapomnieć o odnowieniu własności domeny. Stąd też mogą obecnie próbować ją odzyskać. Informacji tej nie można jednak zweryfikować. 

W chwili pisania tego tekstu kryptowaluta LUNA przynależna do projektu Terra kosztuje 0,4302 dol. Z kapitalizacją rynkową w wysokości 152,19 mln dol. zajmuje ona dopiero 151 pozycję wśród największych wirtualnych walut. 

Obecna Terra powstała na bazie Terra Classic (dawnej Terry) – projektu, który upadł w maju 2022 r. Nowy blockchain kontynuuje jego dziedzictwo, jednak bez stablecoina UST. 

terra-classic-luncreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.