Od początku 2019 roku aż 8,5 mln XRP trafiło do oszustów | Wiadomości | CrypS.

Od początku 2019 roku aż 8,5 mln XRP trafiło do oszustów

Mariusz Przepiórka
ripple

Według danych portalu xrplorer, od początku 2019 roku aż 8,5 mln tokenów Ripple trafiło do wszelkiego rodzaju oszustów i naciągaczy. Działający jeszcze w wersji beta portal opublikował informacje na koncie na Twitterze.

Z danych wynika, że w roku 2019 posiadacze XRP wypłacili aż 6 mln tokenów i przesłali je na adresy związane z oszustwami. W roku 2020 podobny los spotkał już blisko 3 mln tokenów. Xrplorer twierdzi też, że środki pochodzące z tych oszustw trafiły na prawie wszystkie duże giełdy kryptowalut.

giełdy, na które trafiało wyłudzone XRP - źródło: Twitter @xrplorer
Giełdy, na które trafiało XRP z przestępstw – źródło: Twitter @xrplorer

Xrplorer to stosunkowo nowy portal analityczny i jego wiarygodność nie jest jeszcze w pełni potwierdzona. Jego dane wskazują jednak na spory problem związany z wyłudzaniem tokenów i fałszywymi zbiórkami. Sam portal określa się mianem „społecznościowej inicjatywy koncentrującej się na zapobieganiu i zwalczaniu nieuczciwej aktywności w środowisku XRP”. Podkreśla też, że wyłudzenia są dużym problemem w branży kryptowalutowej. Działalność portalu ma im zapobiegać oraz pomagać już oszukanym członkom społeczności.

ripple
reklama
reklama