Oasis wprowadza rozwiązanie, które zwiększy prywatność w Ethereum | Wiadomości | CrypS.

Oasis wprowadza rozwiązanie, które zwiększy prywatność w Ethereum

Ethereum 2/3 władzy nad siecią w rękach 7 graczy

Projekt koncentrujący się na zapewnianiu prywatności dla Web3 uruchomił niedawno “poufny” blockchain kompatybilny z Ethereum. Narzędzie to nosi nazwę Sapphire.


Według zapewnień ze strony Oasis nowa sieć ma pozwolić zdecentralizowanym aplikacjom (dApps) wykorzystującym EVM na korzystanie z ulepszonych funkcji prywatności. 

Większa prywatność dla dApps

Za sprawą rozwiązań tj. Sapphire i Oasis Privacy Layer (OPL) istniejące zdecentralizowane aplikacje oparte na sieci drugiej co do wielkości kryptowaluty mogą korzystać z funkcji zapewniającej prywatność bez konieczności migracji między blockchainami. 

Jernej Kos sprawujący funkcję dyrektora generalnego w Oasis wyjaśnił, że OPL pozwala programistom, którzy zbudowali dApp w dowolnej sieci EVM na zintegrowanie różnych funkcji Sapphire bez konieczności przenoszenia się do blockchaina Oasis.

Kompatybilność z EVM oznacza, iż programiści mogą budować prywatne inteligentne kontrakty w środowisku, które już znają. Jernej Kos dodał, iż większość dApps opracowywanych na Oasis koncentruje się na prywatności i umożliwia użytkownikom pełną kontrolę nad ich danymi, a także sposobem ich udostępniania i uzyskiwania do nich dostępu.

Ethereum z ważnym osiągnięciem

Zaufanie do ekosystemu drugiego co do wielkości projektu kryptowalutowego wciąż rośnie. Świadczy o tym m.in. ilość monet ETH zdeponowanych w kontrakcie depozytowym. Według danych pochodzących od platformy Glassnode w Beacon znajduje się już ponad 25,9 mln etherów

Choć po aktualizacji Shapella, która upłynniła zablokowane ETH, część walidatorów zaczęło wypłacać swoje kryptowalutowe aktywa, ilość nowo deponowanych etherów i tak była większa. Kolejny rekordowy poziom depozytów wskazuje na utrzymujący się długoterminowy optymizm względem Ethereum.  

Ethereum 2/3 władzy nad siecią w rękach 7 graczyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.