Nvidia wykazuje rekordowe dochody za pierwszy kwartał | Wiadomości | CrypS.

Nvidia wykazuje rekordowe dochody za pierwszy kwartał

Mariusz Przepiórka
Nvidia osłabia potencjalny hash rate w układach GeForce

Firma Nvidia wiodący producent układów graficznych, ogłosiła rekordowe zyski za pierwszy kwartał 2021 roku. Firma bagatelizuje jednak rolę hossy na rynku kryptowalut w napędzaniu swoich imponujących wyników, przypisując popyt na swoje produkty przede wszystkim graczom. Firma odnotowała 84% wzrost sprzedaży ogółem, a wyniki zawdzięcza okresowi trwałego wzrostu sprzedaży.

Wyniki finansowe firmy Nivdia

Sprzedaż i zyski firmy Nvidia przekroczyły oczekiwania ekspertów z Wall Street. Spółka zanotowała przychody w wysokości 5,66 mld USD i zysk w wysokości 3,66 USD na akcję (oczekiwania ekspertów wynosiły 5,41 mld USD przychodu i 3,28 USD zysku na akcję). Nvidia twierdzi, że popyt ze strony sektora gier wideo wzrósł ponad dwukrotnie w ciągu ostatnich 12 miesięcy, generując roczny wzrost na poziomie 106%, co przełożyło się na sprzedaż w wysokości 2,76 mld USD. Dyrektor finansowa Colette Kress zwróciła uwagę na rosnący popyt na konsumenckie układy graficzne GeForce wśród graczy i studentów.

Segment graficzny spółki przyniósł 3,45 mld USD przychodu przy wzroście o 81%. Nvidia szacuje jednak, że popyt ze strony górników kryptowalutowych odpowiadał tylko za sprzedaż o wartości 155 mln USD. Firma podjęła ostatnio działania mające na celu zniechęcenie górników do kupowania jej układów graficznych, dodając oprogramowanie ograniczające hashrate swoich jednostek GTX RTX 3060.

Spółka przewiduje problemy z podażą

Dyrektor generalny Nvidii Jensen Huang zapowiedział, że nadchodzące układy CMP – wyspecjalizowane jednostki dedykowane do wydobywania kryptowalut – pomogą złagodzić problem spadającego popytu ze strony górników na zwykłe procesory graficzne.

Poprzednie próby wprowadzenia wyspecjalizowanego sprzętu górniczego – zwłaszcza jednostek Crypto SKU – wpędziły Nvidię w kłopoty, ponieważ akcjonariusze zarzucili spółce, że błędnie przedstawiła inwestorom dane dotyczące sprzedaży układów graficznych w latach 2017 i 2018. Mimo znakomitych wyników Nvidia spodziewa się problemów z dostępnością układów graficznych w drugiej połowie bieżącego roku.

Nvidia osłabia potencjalny hash rate w układach GeForcereklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.