Nvidia nie potrafiła oszacować wpływu górnictwa na niższe przychody kwartalne | Wiadomości | CrypS.

Nvidia nie potrafiła oszacować wpływu górnictwa na niższe przychody kwartalne

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
Nvidia krytykuje kryptowaluty

Przychody Nvidii w II kwartale roku fiskalnego 2023 spadły o 19% w stosunku do poprzedniego okresu sprawozdawczego – do 6,5 miliarda dolarów. Firma powiedziała, że ma tylko “ograniczone informacje” na temat wpływu przemysłu wydobywczego na jej działalność.


Wyniki producenta procesorów graficznych okazały się gorsze od konsensusu prognoz analityków, którzy spodziewali się przychodów na poziomie 6,9 mld USD. Zysk netto spadł o 59% do 656 mln USD.

Przychody w segmencie gier spadły z 3,6 mld USD do 2,04 mld USD, a CFO Colette Kress przypisała dynamikę “wymagającym warunkom rynkowym”.

Tak naprawdę nie rozumiemy, jak bardzo wydobywanie kryptowalut wpływa na ogólny popyt na urządzenia i jak zmniejszone zapotrzebowanie na GPU wpłynęło na niższe przychody działu.

Kress zauważyła, że zmienność na rynku kryptowalut i przełączanie się użytkowników między różnymi sieciami rozproszonymi wpłynęło w przeszłości na popyt na produkty Nvidii.

Zmiany w metodach walidacji transakcji, w tym Proof-of-Work lub Proof-of-Stake, w przeszłości wpływały i nadal będą wpływać na popyt na produkty i zdolność do dokładnej oceny konsekwencji.

Dla przypomnienia, Nvidia została w 2022 roku ukarana przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd grzywną za błędne przedstawienie wpływu górnictwa na jej działalność.

Nvidia krytykuje kryptowalutyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.