Nvidia nie potrafiła oszacować wpływu górnictwa na niższe przychody kwartalne | Wiadomości | CrypS.

Nvidia nie potrafiła oszacować wpływu górnictwa na niższe przychody kwartalne

Zerelik Maciej
nvidia

Przychody Nvidii w II kwartale roku fiskalnego 2023 spadły o 19% w stosunku do poprzedniego okresu sprawozdawczego – do 6,5 miliarda dolarów. Firma powiedziała, że ma tylko „ograniczone informacje” na temat wpływu przemysłu wydobywczego na jej działalność.


Wyniki producenta procesorów graficznych okazały się gorsze od konsensusu prognoz analityków, którzy spodziewali się przychodów na poziomie 6,9 mld USD. Zysk netto spadł o 59% do 656 mln USD.

Przychody w segmencie gier spadły z 3,6 mld USD do 2,04 mld USD, a CFO Colette Kress przypisała dynamikę „wymagającym warunkom rynkowym”.

Tak naprawdę nie rozumiemy, jak bardzo wydobywanie kryptowalut wpływa na ogólny popyt na urządzenia i jak zmniejszone zapotrzebowanie na GPU wpłynęło na niższe przychody działu.

Kress zauważyła, że zmienność na rynku kryptowalut i przełączanie się użytkowników między różnymi sieciami rozproszonymi wpłynęło w przeszłości na popyt na produkty Nvidii.

Zmiany w metodach walidacji transakcji, w tym Proof-of-Work lub Proof-of-Stake, w przeszłości wpływały i nadal będą wpływać na popyt na produkty i zdolność do dokładnej oceny konsekwencji.

Dla przypomnienia, Nvidia została w 2022 roku ukarana przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd grzywną za błędne przedstawienie wpływu górnictwa na jej działalność.

nvidia
reklama
reklama