Nowy prezydent Kolumbii fanem bitcoina | Wiadomości | CrypS.

Nowy prezydent Kolumbii fanem bitcoina

Anna Sutowicz
Nowy prezydent Kolumbii fanem bitcoina

Gustavo Petro, który niedawno wygrał wybory prezydenckie w Kolumbii, wcześniej wygłaszał oświadczenia popierające kryptowaluty. Chce, by bitcoin zastąpił kokainę.


W niedzielę Gustavo Petro wygrał wybory prezydenckie w Kolumbii. 7 sierpnia ma zastąpić Ivána Duque Márqueza. Petro, dołączy do innych światowych przywódców, którzy wprowadzili politykę lub w inny sposób opowiedzieli się za przyjęciem kryptowalut.

Pod koniec 2017 roku prezydent-elekt pojawił się w mediach społecznościowych i wypowiadał się wówczas m.in. na temat „siły” bitcoina (BTC). Zasugerował wtedy, że kryptowaluty takie jak bitcoin mogą odebrać władzę rządowi i tradycyjnym bankom, a następnie oddać ją z powrotem ludziom.

Wirtualna waluta to czysta informacja

W listopadzie ubiegłego roku, Petro powiedział, że Kolumbia ma potencjał do eksportu czystej energii do kopania bitcoinów. W czasie, kiedy jego przeciwnik, Rodolfo Hernández, sprzeciwiał się sugerowaniu ludziom kupowania BTC, Petro celebrował strategię bitcoinową Salwadoru. Gustavo Petro zasugerował nawet, aby wykorzystać naturalne zasoby zachodniego wybrzeża do wydobywania kryptowalut:

Wirtualna waluta to czysta informacja, a więc i energia.

Bitcoin zastąpi kokainę?

Petro wierzy, że dzięki bitcoinowi może zasilić nowy świat z Kolumbii:

Bitcoin usuwa moc emisyjną ze stanów i przejęcie waluty z banków. Jest to waluta społecznościowa, która opiera się na zaufaniu tych, którzy dokonują z nią transakcji, ponieważ opiera się na blockchainie zaufanie jest mierzone i rośnie, stąd jego siła.

Niewątpliwie, jednym z wielu zmartwień Petro będzie krajowa produkcja kokainy. Kolumbia jest jej największym producentem na świecie. Petro zaproponował zatem, by kraj zajął się wydobywaniem bitcoinów zamiast produkcją kokainy. Trudno jednak oczekiwać, że taka zmiana zostałaby z łatwością zaakceptowana przez kartele narkotykowe.

Gustavo Petro, to 62-letni ekonomista, który uprzednio był burmistrzem Bogoty.

Nowy prezydent Kolumbii fanem bitcoina
reklama
reklama