Nowy premier Rosji stawia na rozwój cyfrowej gospodarki | Wiadomości | CrypS.

Nowy premier Rosji stawia na rozwój cyfrowej gospodarki

Mariusz Przepiórka
russia - rosja

Nowy Premier Federacji Rosyjskiej Michaił Miszustin wezwał swój kraj do położenia większego nacisku na gospodarkę cyfrową.

Według agencji RIA Novosti Miszustin zapowiedział, że Rosja powinna postawić na nowoczesne technologie informatyczne. Ponadto powinna również rozwinąć krajowy program gospodarki cyfrowej. Nowy premier przedstawił też wizję państwa jako platformy cyfrowej stworzonej dla obywateli.

Duże rosyjskie firmy, w tym także z udziałem skarbu państwa, zaczynają testować i stosować technologię blockchain w różnych aspektach swojej działalności. W grudniu ubiegłego roku krajowy operator sieci energetycznej Rosseti rozpoczął testy rozwiązań blockchainowych w płatnościach za energię w sektorze detalicznym. Wcześniej podobne działania uruchomił państwowy bank Sbierbank.

Głównym problemem jednak pozostaje brak solidnej podstawy prawnej regulującej ten sektor gospodarki. Próby określenia ram prawnych podejmowano już kilka razy. Jak dotąd bezskutecznie. Ponadto w listopadzie ubiegłego roku pojawiły się doniesienia o chęci zablokowania wszelkich płatności dokonywanych w kryptowalutach. Trudno zatem powiedzieć, czy słowa nowego premiera to rzeczywista zapowiedź zmiany podejścia do kryptowalut w Rosji, czy może tylko puste obietnice.

russia - rosja
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.