Nowojorskie SPA wykorzystuje do podgrzewania wody koparki do kopania bitcoina | Wiadomości | CrypS.

Nowojorskie SPA wykorzystuje do podgrzewania wody koparki do kopania bitcoina

Jacek Walewski
bitcoin mining ekologia Mining

Kreatywność ludzka nie zna granic. Okazuje się bowiem, że można jednocześnie kopać bitcoiny i… podgrzewać wodę w łaźni…


Nowojorska łaźnia kopie BTC

Łaźnia na Brooklynie w Nowym Jorku przyznała, że podgrzewa wodę w dość ciekawy, kreatywny sposób. Robi to bowiem za pomocą koparek do miningu bitcoina. Oczywiście zadaniem urządzeń jest przede wszystkim kopanie kryptowalut. Mimo jednak, że efektem ubocznym jest nadmiar ciepła, który jest wykorzystywany do grzania wody. Ciepło jest pobierane przez wymienniki i wykorzystywane do ogrzewania basenów obiektu. Wszystko za pośrednictwem specjalnego systemu cyrkulacyjnego.

To ciekawy pomysł, bowiem w efekcie generowane ciepło nie jest marnowane, a łaźnia na całym procesie zarabia. Po pierwsze emituje nowe bitcoiny, które może od razu sprzedać (choćby część z nich), by opłacić rachunki za prąd, albo hodlować i liczyć na wzrost kursu kryptowaluty. Jeżeli stanie się to drugie może się okazać, że kopanie będzie lepszym biznesem niż prowadzenie łaźni!

Drugi zysk firmy to to, że nie musi ona płacić za ogrzewanie ciepłej wody, bowiem cały proces „zarabia na siebie” dzięki miningowi.

Warto jednak  dodać, że nie wszyscy internauci są zachwyceni pomysłem.  Jeden z nich napisał:

To sprawia, że mniej lubię Bathhouse. Teraz martwię się o to, kto wydobywa tę kryptowalutę, kto czerpie z niej zyski i czy ja to popieram. Będziemy potrzebować trochę więcej przejrzystości.

Chodzi mu o to, że mining cyfrowych walut budzi obecnie pewne kontrowersje. Niektórzy szacują, że sieć bitcoina emituje 42 megatony dwutlenku węgla, co stanowi 0,08% całkowitej światowej produkcji. Nie jest to dużo, ale osoby, dla których dbanie i środowisko jest ważne, uważają, że należy walczyć o każdy procent lub promil emisji CO2.

Mining w procesie suszenia drewna

Co ciekawe, świat zna nawet ciekawsze pomysły wykorzystywania ciepła z miningu BTC. W Norwegii koparki bitcoinów, które należą do kopalni Kryptovault, wykorzystywane są – a dokładnie gorące powietrze generowane przez te urządzenia – do suszenia… posiekanych kłód drewna.

bitcoin mining ekologiareklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.