Nowojorski biurowiec zostanie sprzedany jako NFT za 15 000 ETH | Wiadomości | CrypS.

Nowojorski biurowiec zostanie sprzedany jako NFT za 15 000 ETH

Maciej Żerelik
Burmistrz Nowego Jorku sprzeciwia się zakazowi miningu BTC na terenie stanu

Nowojorska firma działająca na rynku nieruchomości komercyjnych – Okada & Company, wystawiła na sprzedaż 7-piętrowy budynek biurowy w formie NFT.


Obiekt o powierzchni 4301 m2 znajduje się w dzielnicy Chelsea, zaledwie kilka kroków od Madison Square Park. Token jest notowany na rynku OpenSea za 15 000 ETH (ponad 26,4 mln USD w momencie pisania tego tekstu) i daje prawo do zakupu fizycznego budynku.

Chris Okada, dyrektor generalny agencji napisał na Twitterze:

Nieruchomość otrzymuje się po wykupieniu NFT. W budynku można mieszkać lub go wynajmować. To nie jest tylko drogi plik jpeg.

Właściciel NFT będzie musiał przejść przez standardową procedurę nadawania praw. Aukcja kończy się 1 lipca.

W czerwcu 2021 r. założyciel TechCrunch i inwestor BTC Michael Arrington sprzedał mieszkanie w Kijowie jako NFT za 36 ETH (ponad 93 000 USD w momencie transakcji).

Burmistrz Nowego Jorku sprzeciwia się zakazowi miningu BTC na terenie stanureklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.