Nowe fakty w sprawie Bitmarket.pl | Wiadomości | CrypS.

Nowe fakty w sprawie Bitmarket.pl

Mariusz Przepiórka
bitcoin w cieniu

Były właściciel giełdy Bitmarket.pl Marcin A. przebywa w areszcie, a prokuratura prowadząca śledztwo w sprawie oszustwa ustaliła nowe fakty. Jedna z nowych informacji z pewnością ucieszy poszkodowanych, ponieważ śledczy doszli do tego, że były szef giełdy może posiadać co najmniej 250 Bitcoinów. Na razie jednak nie udało się uzyskać dostępu do tych środków.

Zeznania w tej sprawie złożyło około 600 poszkodowanych, jednak z dnia na dzień liczba ta wzrasta. Niestety wydłuża to przebieg śledztwa, ponieważ każda ze zgłaszających się osób musi zostać przesłuchana. Marcin A. na razie został zatrzymany na 3 miesiące, jednak niewykluczone, że areszt będzie przedłużany w miarę trwania dochodzenia.

Przypomnijmy, że były szef Bitmarket.pl wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami, na giełdzie bitmarket.pl, wprowadzając w błąd 525 jej użytkowników, doprowadził ich do niekorzystnego rozporządzenia mieniem o łącznej wartości ponad 22,5 mln złotych. Łącznie osoby zarządzające giełdą spowodowały szkodę klientów giełdy o łącznej wartości co najmniej 2.300 bitcoinów, co stanowi kwotę około 100 milionów złotych.

bitcoin w cieniu
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.