Nowa Zelandia proponuje zwolnienia podatkowe dla kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Nowa Zelandia proponuje zwolnienia podatkowe dla kryptowalut

Mariusz Przepiórka
nowa zelandia zwalnia kryptowaluty z podatku

Władze podatkowe Nowej Zelandii opublikowały nowe propozycje w zakresie podatku od towarów i usług obejmującego kryptowaluty. Dokument prezentuje m.in. usprawnienia i uproszczenia w zakresie faktur oraz zwolnienia kryptowalut z pewnych obowiązków podatkowych.

Nowozelandzki urząd skarbowy przyznaje, że rynek kryptowalut rozwija się bardzo szybko. Spodziewa się również, że projekt zmian spotka się z pozytywną reakcją jego uczestników. W zamierzeniu ma to doprowadzić do zniesienia barier stojących na drodze do szybszego rozwoju sfery krypto aktywów.

Regulator chce wyłączyć kryptowaluty z podatku od towarów i usług, jednak wszelkie usługi takie jak giełdy i wydobycie kryptowalut wciąż będą opodatkowane. Podatek będzie obejmował również towary i usługi, za które Nowozelandczycy zapłacą kryptowalutami. Obecnie władze podatkowe oczekują na opinie i uwagi co do przedstawionego projektu.

nowa zelandia zwalnia kryptowaluty z podatkureklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.