Czy Korea Południowa zniesie zakaz ICO? | Wiadomości | CrypS.

Czy Korea Południowa zniesie zakaz ICO?

Maciej Żerelik
Korea Południowa: Yoon Suk-yeol wygrywa wybory. Zobowiązał się do deregulacji sektora krypto

Kandydaci na prezydenta z dwóch wiodących partii politycznych Korei Południowej opowiedzieli się za zniesieniem zakazu ICO.

Yoon Suk-yeol, kandydat prawicowej People Power Party, stwierdził, że zniesie obecny zakaz ICO pod warunkiem spełnienia określonych kryteriów. Każde ICO musi być nadzorowane przez certyfikowaną przez bank i licencjonowaną giełdę kryptowalut, taką jak między innymi Bithumb Korea, Korbit i Coinone.

Z kolei centrolewicowy Lee Jae-myung powiedział, że przeanalizuje dopuszczenie ICO podczas spotkania z lokalnymi giełdami w środę. Lee nie jest obcy kryptowalutom; na początku miesiąca kandydat Partii Demokratycznej zaoferował niewymienne tokeny zwolennikom, którzy wpłacili pieniądze na jego kampanię wyborczą.

ICO to sposób na zebranie funduszy na rozwój krypto projektu poprzez oferowanie bezpośredniej sprzedaży tokenów inwestorom. Jest to proces podobny do sprzedaży akcji w pierwszej ofercie publicznej.

Rząd koreański zakazał ICO w 2017 roku ze względu na zwiększone ryzyko oszustw finansowych. Podczas gdy inne kraje, takie jak Stany Zjednoczone i Australia, narzuciły surowe przepisy, Korea Południowa była jednym z niewielu krajów, które całkowicie zakazały tej praktyki.

Jednakże, kryptowaluty stały się istotnym elementem nadchodzących wyborów w Korei. Głównie jako sposób na zaangażowanie i zdobycie poparcia młodych wyborców.

W grudniu, obecna Partia Demokratyczna zagłosowała za przesunięciem wprowadzenia 20% podatku od zysków z kryptowalut do 2023 roku w celu uspokojenia młodszych wyborców.

Korea Południowa: Yoon Suk-yeol wygrywa wybory. Zobowiązał się do deregulacji sektora kryptoreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.