Czy Korea Południowa zniesie zakaz ICO? | Wiadomości | CrypS.

Czy Korea Południowa zniesie zakaz ICO?

Zerelik Maciej
Korea Południowa: Yoon Suk-yeol wygrywa wybory. Zobowiązał się do deregulacji sektora krypto

Kandydaci na prezydenta z dwóch wiodących partii politycznych Korei Południowej opowiedzieli się za zniesieniem zakazu ICO.

Yoon Suk-yeol, kandydat prawicowej People Power Party, stwierdził, że zniesie obecny zakaz ICO pod warunkiem spełnienia określonych kryteriów. Każde ICO musi być nadzorowane przez certyfikowaną przez bank i licencjonowaną giełdę kryptowalut, taką jak między innymi Bithumb Korea, Korbit i Coinone.

Z kolei centrolewicowy Lee Jae-myung powiedział, że przeanalizuje dopuszczenie ICO podczas spotkania z lokalnymi giełdami w środę. Lee nie jest obcy kryptowalutom; na początku miesiąca kandydat Partii Demokratycznej zaoferował niewymienne tokeny zwolennikom, którzy wpłacili pieniądze na jego kampanię wyborczą.

ICO to sposób na zebranie funduszy na rozwój krypto projektu poprzez oferowanie bezpośredniej sprzedaży tokenów inwestorom. Jest to proces podobny do sprzedaży akcji w pierwszej ofercie publicznej.

Rząd koreański zakazał ICO w 2017 roku ze względu na zwiększone ryzyko oszustw finansowych. Podczas gdy inne kraje, takie jak Stany Zjednoczone i Australia, narzuciły surowe przepisy, Korea Południowa była jednym z niewielu krajów, które całkowicie zakazały tej praktyki.

Jednakże, kryptowaluty stały się istotnym elementem nadchodzących wyborów w Korei. Głównie jako sposób na zaangażowanie i zdobycie poparcia młodych wyborców.

W grudniu, obecna Partia Demokratyczna zagłosowała za przesunięciem wprowadzenia 20% podatku od zysków z kryptowalut do 2023 roku w celu uspokojenia młodszych wyborców.

Korea Południowa: Yoon Suk-yeol wygrywa wybory. Zobowiązał się do deregulacji sektora krypto
reklama
reklama