Nowa łatka IOTA odpowiedzią na atak na portfel Trinity | Wiadomości | CrypS.

Nowa łatka IOTA odpowiedzią na atak na portfel Trinity

Mariusz Przepiórka
IOTA - projekt dla internetu rzeczy

Deweloperzy projektu IOTA poinformowali o stworzeniu nowej łatki. Ma ona być odpowiedzią na niedawny atak hakerski na portfel Trinity. Według doniesień medialnych łupem hakerów padło około 1,6 mln USD.

Token IOTA wciąż odczuwa skutki ataku. Jego wartość po ataku spadła o kilkanaście procent. Spółka zapewnia jednak, że nowa łatka pozwala usunąć lukę w portfelu Trinity, którą wykorzystali hakerzy. W oficjalnym oświadczeniu spółka informuje, że śledztwo związane z atakiem posuwa się do przodu. Jednocześnie zapewnia wszystkich poszkodowanych, że podjęła już kroki zmierzające do wypłaty odszkodowań.

Według doniesień BTCManager, hakerzy zaatakowali aplikację desktopową portfela i poprzez nią dostali się do rachunków. W efekcie ataku IOTA na pewien czas wyłączyła węzeł koordynujący transakcje, by zapobiec większym rozmiarom kradzieży.

IOTA opublikowała również oświadczenie, w którym zaleca zaktualizowanie portfela do najnowszej dostępnej wersji. Ponadto rekomenduje użytkownikom zmianę hasła i przechowywanie go w menadżerze haseł. Aktualizacja ma wykluczyć możliwość dokonania podobnego ataku hakerskiego.

W ciągu kilku dni IOTA udostępni narzędzie do migracji tokenów, które umożliwi przeniesienie tokenów w bezpieczne miejsce. Ta operacja zalecana jest dla użytkowników, którzy otworzyli portfel desktopowy lub mobilny po 17 grudnia 2019 roku. Dalsze informacje na ten temat IOTA opublikuje w momencie udostępnienia narzędzia.

Aktualne informacje na temat postępów oraz instrukcje postępowania znajdziecie na oficjalnej stronie status.iota.org.

IOTA - projekt dla internetu rzeczy
reklama
reklama