Nowa brytyjska platforma kryptowalutowa Ziglu | Wiadomości | CrypS.

Nowa brytyjska platforma kryptowalutowa Ziglu

Zerelik Maciej
ziglu

Właśnie została uruchomiona nowa brytyjska platforma pozwalająca na zakup kryptowalut – Ziglu. Jej celem jest umożliwienie konsumentom, jak najłatwiejszego zakupu cyfrowych aktywów, w jak najniższej cenie.

Nowa brytyjska krypto platforma Ziglu

Ogłoszona w poniedziałek platforma Ziglu, pozwala użytkownikom wymieniać GBP na bitcoin (BTC), ethereum (ETH), litecoin (LTC) oraz bitcoin cash (BCH). Więcej walut fiat, a także specjalna karta debetowa zostaną dodane do tej aplikacji w lipcu lub sierpniu.

Ziglu jest dziełem Marka Hippersona, współzałożyciela i CTO brytyjskiego projektu Starling Bank. Starling bank to jeden z mobilnych banków, które starają się przejąć funkcję banków tradycyjnych, oferując wygodniejsze, bardziej intuicyjne i przejrzyste usługi.

„Sądzimy, że w 2020 roku, osoby w wieku 25-45 lat będą chciały mieć łatwy i bezpieczny dostęp do kryptowalut. Tylko około 1% ludzi używa dużych platform, aby kupić krypto i myślimy, że możemy zaoferować lepszą usługę, a także lepsze ceny”.

– powiedział Hipperson.

Rynek aplikacji, które oferują zakup kryptowalut, staje się coraz większy. Square, platforma uruchomiona przez CEO Twittera – Jacka Dorseya, wprowadziła możliwość zakupu Bitcoina w połowie 2018 roku, a niedawno, z tego tytułu odnotowała przychody w wysokości 306 milionów dolarów .

W Europie, londyński Revolut, którego wartość ostatnio wzrosła o 500 milionów dolarów, a jego aktualna wycena to 5.5 miliarda dolarów, pozwala użytkownikom na zakup kryptowalut pochodzących z luksemburskiej giełdy BitStamp.

Czym wyróżnia się Ziglu?

Pierwotnym planem Ziglu była współpraca z pięcioma dużymi giełdami kryptowalut, jednak póki co pozostanie tylko przy dwóch. Hipperson odmówił podania ich nazwy i zaznaczył, że zmiana planów jest spowodowana pandemią COVID-19. Dodał także, że kolejne giełdy zostaną wprowadzone w ciągu najbliższych tygodni.

Przewagą platformy Ziglu, w stosunku do innych podobnych aplikacji, jest zapewnienie klientowi możliwie najniższej ceny. Na przykład, jeśli najlepsza cena bitcoina jest dostępna w dolarach, na giełdzie Kraken, platforma skonwertuje walutę fiat i dokona transakcji na tej właśnie giełdzie.

Partnerem, który zadba o przyszłą kartę debetową Ziglu jest Mastercard, natomiast procesorem płatniczym firma Global Processing Services.

Platforma będzie dodawać kolejne waluty fiat, wedle zapotrzebowania klientów.

„Myślę, że do końca roku zostanie wprowadzone 15 walut krajowych”

– powiedział Hipperson.

ziglu
reklama
reklama