Nowa aktualizacja Ledger Live blokuje ataki "dusting" | Wiadomości | CrypS.

Nowa aktualizacja Ledger Live blokuje ataki “dusting”

Redakcja
ledger nano

Ledger Live, oprogramowanie, które pozwala na zarządzanie kryptowalutami i portfelami kryptowalutowymi za pomocą jednego interfejsu, wprowadziło nową aktualizację. Najnowsze uaktualnienie zawiera nowe opcje, które dają użytkownikom większą prywatność i możliwość kontroli transakcji.

Ledger to firma produkujące popularne portfele sprzętowe Nano S i Nano X. W ostatnim ogłoszeniu firma ujawniła, że w nowej aktualizacji, jej aplikacja Ledger Live została wyposażona w bardzo ciekawą funkcję “Coin Control”.

Dzięki funkcji Coin Control, użytkownicy mogą łatwo kontrolować wszystkie swoje transakcje, skorzystać z opcji większej prywatności i optymalnie dostosować opłaty transakcyjne.

Dusting attack

Ostatecznie, nowa aktualizacja pozwala na uniknięcie tzw. ataku dusting. Dusting attack polega na tym, że haker wysyła malutkie częsci BTC do portfela swojej ofiary, a następnie monitoruje dalsze ruchy z portfela, aby przygotować się do przyszłego ataku.

“Dzięki kontroli monet możesz po prostu zdecydować się nie korzystać z UTXO. Dlatego, nie mogą oni śledzić żadnych ruchów. W skrócie: może to być game changer, jeśli chodzi o Twoją prywatność. Innym dodatkiem zwiększającym świadomość i bezpieczeństwo jest to, że Ledger Live będzie teraz rozróżniać pomiędzy niepotwierdzonymi transakcjami przychodzącymi, które są w toku, a tymi, które mogą być zastąpione przez Replace By Fees (RBF). Ta ostatnia będzie teraz określana jako transakcja ‘zastępowalna'”.

Dusting attack jest możliwy dzięki praktyce First-in oraz First-out (FIFO) stosowanej przy kryptowalutowych transakcjach, w których większość otrzymanych wcześniej monet (znanych również jako Unspent Transaction Outputs (UTXO)) jest wydawana w pierwszej kolejności. Użytkownicy Ledgera mogą teraz dzięki funkcji Coin Control wybrać adres, z którego chcą dokonać transakcji. W ten sposób unikają bycia śledzonym, a co za tym idzie ich zasoby są jeszcze bardziej bezpieczne.

 

ledger nanoreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.