Norweski urząd skarbowy chce, aby inwestorzy deklarowali swoje krypto zarobki | Wiadomości | CrypS.

Norweski urząd skarbowy chce, aby inwestorzy deklarowali swoje krypto zarobki

Redakcja
norwegia podatki od kryptowalut

Norweski Urząd Skarbowy chce, aby ludzie dobrowolnie zgłaszali swoje zarobki w kryptowalutach przed upływem kwietniowego terminu składania zeznań podatkowych.

W długim poście urząd opublikował demografię posiadaczy kryptowalut. Według norweskich organów podatkowych, zaledwie około 4 700 osób z szacowanych 235 000 zgłosiło w zeznaniu podatkowym za 2019 rok, że posiadali lub uzyskali zysk z krypto transakcji.

Urząd zapowiedział, że każdy hodler lub trader, który odmówi przedstawienia swoich zarobków w zeznaniu podatkowym, “ryzykuje zapłacenie dodatkowego podatku”.

Sądzimy, że wiele z tej luki wynika z faktu, że niektórzy posiadacze kryptowalut błędnie zakładają, że kryptowaluty są wstępnie wypełnione w zeznaniu podatkowym i nie pomyśleli, że to oni muszą to wykazać.

– powiedział starszy doradca Norweskiego Urzędu Podatkowego Marius Johansen.

Z naszego doświadczenia wynika, że większość ludzi będzie przestrzegać wszystkich przepisów i regulacji, a my pomożemy tym, którzy inwestują w kryptowaluty, aby zrobić to dobrze.

Kryptowaluciarze nie są anonimowi

Organ podatkowy wydaje się prowadzić wiele badań i powiedział, że wbrew powszechnemu przekonaniu, użytkownicy nie są anonimowi. Według Johansena, transakcje kryptowalutowe są “bardziej widoczne niż wielu ludzi myśli”, a agencja uważnie śledziła aktywność, identyfikując “wiele dziesiątek tysięcy osób”, które w przeszłości nie zgłaszały dokładnie swoich podatków.

Wiele krajów, w tym USA, stosuje realne strategie, aby skłonić posiadaczy kryptowalut do zgłaszania swoich zysków kapitałowych. US Internal Revenue Service jest szczególnie stanowczy w rozprawianiu się z uchylaniem się od płacenia podatków. Agencja w tym celu zwróciła się o pomoc do prywatnych firm.

Norweski Urząd Podatkowy dodał, że osoby, które poniosły stratę, mogą skorzystać z odliczenia, jeśli ich roszczenia są poparte przez odpowiednią giełdę.

norwegia podatki od kryptowalutreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.