Nomad wznowił działalność po hacku na 190 mln USD | Wiadomości | CrypS.

Nomad wznowił działalność po hacku na 190 mln USD

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
Ponad 25 mln USD straty na rzecz grupy botów Ethereum MEV w ataku

Zespół Nomad ogłosił ponowne uruchomienie protokołu. Most pozostawał nieaktywny od sierpniowego ataku ataku hakerów, którzy wykradli z niego łup warty ponad 190 mln dolarów.


We wpisie na blogu projektu możemy przeczytać:

Od czasu włamania zespół pilnie pracuje nad odzyskaniem aktywów i wprowadzeniem niezbędnych aktualizacji w celu bezpiecznego ponownego uruchomienia.

Dotkniętym użytkownikom zaoferowano procedurę KYC w celu częściowego odzyskania skradzionych środków. Wymaga to powiązania adresu portfela z kontem na platformie CoinList. Twórcy tłumaczyli ten ruch koniecznością zapewnienia zgodności z wymogami regulacyjnymi.

Weryfikacja potrwa od jednego do siedmiu dni w przypadku użytkowników detalicznych i od jednego do trzech tygodni w przypadku organizacji i stowarzyszeń. Po jej zakończeniu uczestnicy otrzymają NFT, które uwzględniają rodzaj i ilość zwrotu. Środki zostaną oddane proporcjonalnie do odzyskanej kwoty. Procedura zostanie ogłoszona na oficjalnych kanałach Twitter i Discord.

Tokeny nie mogą być przekazywane innym osobom. NFT pozwoli na zwrot ewentualnych dodatkowych środków w przyszłości.

Zwrot dotyczy tokenów Ethereum. Aktywa z innych sieci można uzyskać natychmiast po KYC, ponieważ hack dotknął jedynie segmentu drugiej największej kryptowaluty.

Twórcy zaktualizowali już smart kontrakty protokołu i rozpoczęli testowanie jego interfejsu.

Hack Nomad

2 sierpnia 2022 roku protokół Nomad padł ofiarą ataku hakerskiego. Analitycy oszacowali wówczas szkody wyrządzone przez napastników na 190 mln dolarów.

Incydent ten w znacznym stopniu przyczynił się do łącznych strat Web3 z tytułu włamań i oszustw w trzecim kwartale tego roku (482,7 mln USD) – podają eksperci z platformy bounty Immunefi.

Dla przypomnienia, w sierpniu zespół Nomad zaproponował hakerom oddanie skradzionych aktywów za nagrodę w wysokości 10%. 

Ponad 25 mln USD straty na rzecz grupy botów Ethereum MEV w atakureklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.