Nomad wznowił działalność po hacku na 190 mln USD | Wiadomości | CrypS.

Nomad wznowił działalność po hacku na 190 mln USD

Maciej Zerelik
Hakerzy okradli dewelopera Bitcoin Core

Zespół Nomad ogłosił ponowne uruchomienie protokołu. Most pozostawał nieaktywny od sierpniowego ataku ataku hakerów, którzy wykradli z niego łup warty ponad 190 mln dolarów.


We wpisie na blogu projektu możemy przeczytać:

Od czasu włamania zespół pilnie pracuje nad odzyskaniem aktywów i wprowadzeniem niezbędnych aktualizacji w celu bezpiecznego ponownego uruchomienia.

Dotkniętym użytkownikom zaoferowano procedurę KYC w celu częściowego odzyskania skradzionych środków. Wymaga to powiązania adresu portfela z kontem na platformie CoinList. Twórcy tłumaczyli ten ruch koniecznością zapewnienia zgodności z wymogami regulacyjnymi.

Weryfikacja potrwa od jednego do siedmiu dni w przypadku użytkowników detalicznych i od jednego do trzech tygodni w przypadku organizacji i stowarzyszeń. Po jej zakończeniu uczestnicy otrzymają NFT, które uwzględniają rodzaj i ilość zwrotu. Środki zostaną oddane proporcjonalnie do odzyskanej kwoty. Procedura zostanie ogłoszona na oficjalnych kanałach Twitter i Discord.

Tokeny nie mogą być przekazywane innym osobom. NFT pozwoli na zwrot ewentualnych dodatkowych środków w przyszłości.

Zwrot dotyczy tokenów Ethereum. Aktywa z innych sieci można uzyskać natychmiast po KYC, ponieważ hack dotknął jedynie segmentu drugiej największej kryptowaluty.

Twórcy zaktualizowali już smart kontrakty protokołu i rozpoczęli testowanie jego interfejsu.

Hack Nomad

2 sierpnia 2022 roku protokół Nomad padł ofiarą ataku hakerskiego. Analitycy oszacowali wówczas szkody wyrządzone przez napastników na 190 mln dolarów.

Incydent ten w znacznym stopniu przyczynił się do łącznych strat Web3 z tytułu włamań i oszustw w trzecim kwartale tego roku (482,7 mln USD) – podają eksperci z platformy bounty Immunefi.

Dla przypomnienia, w sierpniu zespół Nomad zaproponował hakerom oddanie skradzionych aktywów za nagrodę w wysokości 10%. 

Hakerzy okradli dewelopera Bitcoin Core
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.