Nigeria osiąga 1,5 mld USD w transakcjach P2P | Wiadomości | CrypS.

Nigeria osiąga 1,5 mld USD w transakcjach P2P

Redaktor: Albert Czajkowski
Kryptowaluty-w-Nigerii

Nigeria jest bez wątpienia największym rynkiem kryptowalut w Afryce, z milionami młodych obywateli, którzy próbują wykorzystać je do rozwiązania swoich problemów finansowych. Jednak niedawny zakaz nałożony na banki przez bank centralny Nigerii, który uniemożliwia im obsługę podmiotów kryptowalutowych, zagroził zmniejszeniem tego rynku.

Bank centralny wyjaśniał, że nie zamierza zakazać obrotu kryptowalutami, a decyzja dotyczy jedynie banków i instytucji finansowych. Co jednak ważne, giełdy kryptowalut i powiązane firmy, które wcześniej pozwalały użytkownikom wpłacać lub wypłacać swoje środki bezpośrednio z kont bankowych, nie mogą już tego robić. Zakaz stał się poważnym problemem, ponieważ przelewy bankowe ułatwiły wielu Nigeryjczykom dostęp do usług kryptowalutowych.

Paxful ratuje rynek w Nigerii

Trudności nie odstraszyły jednak Nigeryjczyków od kryptowalut. Według ostatniego raportu, Nigeria stała się największym rynkiem P2P dla Paxful. Kiedy zakaz wszedł w życie, inwestorzy kryptowalutowi musieli opracować sposób na kontynuowanie działalności bez udziału banków. I tu z pomocą przyszedł właśnie Paxful, który stał się najpopularniejszą platformą kryptowalutową w kraju.

Zgodnie z raportem, Nigeryjczycy prowadzący transakcje za pomocą platformy Paxful byli w stanie osiągnąć niezwykły wolumen obrotu w wysokości 1,5 mld USD, a mimo zakazu z platformy skorzystało ponad 1,5 mln użytkowników. Zgodnie z danymi opublikowanymi przez UsefulTulips, Nigeryjczycy korzystający z Paxful dokonali transakcji na ponad 6,3 mln USD w ciągu ostatnich 7 dni i ponad 77,4 mln USD w ciągu ostatnich 90 dni.

Poza Nigerią kryptowaluty stają się również coraz popularniejsze w kilku innych dużych gospodarkach. Paxful notuje imponujące obroty także w krajach takich jak Chiny, Stany Zjednoczone, Indie i Kenia. W skali globalnej platforma ma ponad sześć milionów użytkowników, którzy przeprowadzili transakcje o wartości ponad 5 mld USD.

Kryptowaluty-w-Nigeriireklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.