Niemieckie giełdy wycofują notowania akcji Coinbase | Wiadomości | CrypS.

Niemieckie giełdy wycofują notowania akcji Coinbase

Mariusz Przepiórka
Coinbase bez IPO wchodzi na giełdę

Niemiecka grupa giełdowa Deutsche Boerse Group poinformowała o usunięciu notowań akcji spółki Coinbase z giełdy Xetra oraz giełdy papierów wartościowych we Frankfurcie. Według agencji Reutera, Deutsche Boerse usunie notowania Coinbase z powodu „brakujących danych referencyjnych” dla akcji. Przyczyną jest to, że ktoś zaangażowany w notowania akcji Coinbase użył nieprawidłowego kodu Legal Entity Identifier (LEI). Kod LEI jest wymogiem regulacyjnym dla wszystkich firm uczestniczących w transakcjach finansowych.

Jeśli Coinbase lub Deutsche Boerse nie podejmą żadnych działań, akcje nie będą już notowane na giełdach Xetra i we Frankfurcie począwszy od zamknięcia dnia w piątek 23 kwietnia. Środki te mają obowiązywać do odwołania.

Jedynym sposobem na wznowienie obrotu akcjami Coinbase jest złożenie przez emitenta wniosku o LEI. – informuje Deutsche Boerse.

Giełda Coinbase w ubiegłym tygodniu trafiła na czołówki serwisów informacyjnych, jako pierwsza giełda kryptowalutowa, która zadebiutowała na giełdzie Nasdaq. W okresie poprzedzającym debiut akcji, cena referencyjna COIN została ustalona na poziomie 250 USD, a po rozpoczęciu obrotu akcjami 14 kwietnia ich wartość skoczyła do około 430 USD. Obecnie akcje Coinbase można kupić za około 315 USD.

Coinbase bez IPO wchodzi na giełdęreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.