Niemieckie giełdy wycofują notowania akcji Coinbase | Wiadomości | CrypS.

Niemieckie giełdy wycofują notowania akcji Coinbase

Mariusz Przepiórka
Coinbase bez IPO wchodzi na giełdę

Niemiecka grupa giełdowa Deutsche Boerse Group poinformowała o usunięciu notowań akcji spółki Coinbase z giełdy Xetra oraz giełdy papierów wartościowych we Frankfurcie. Według agencji Reutera, Deutsche Boerse usunie notowania Coinbase z powodu „brakujących danych referencyjnych” dla akcji. Przyczyną jest to, że ktoś zaangażowany w notowania akcji Coinbase użył nieprawidłowego kodu Legal Entity Identifier (LEI). Kod LEI jest wymogiem regulacyjnym dla wszystkich firm uczestniczących w transakcjach finansowych.

Jeśli Coinbase lub Deutsche Boerse nie podejmą żadnych działań, akcje nie będą już notowane na giełdach Xetra i we Frankfurcie począwszy od zamknięcia dnia w piątek 23 kwietnia. Środki te mają obowiązywać do odwołania.

Jedynym sposobem na wznowienie obrotu akcjami Coinbase jest złożenie przez emitenta wniosku o LEI. – informuje Deutsche Boerse.

Giełda Coinbase w ubiegłym tygodniu trafiła na czołówki serwisów informacyjnych, jako pierwsza giełda kryptowalutowa, która zadebiutowała na giełdzie Nasdaq. W okresie poprzedzającym debiut akcji, cena referencyjna COIN została ustalona na poziomie 250 USD, a po rozpoczęciu obrotu akcjami 14 kwietnia ich wartość skoczyła do około 430 USD. Obecnie akcje Coinbase można kupić za około 315 USD.

Coinbase bez IPO wchodzi na giełdę
reklama
reklama