Niemieckie banki będą mogły obsługiwać kryptowaluty | Wiadomości | CrypS.

Niemieckie banki będą mogły obsługiwać kryptowaluty

Michał Misiura
niemieckie banki będą mogły obsługiwać kryptowaluty, bitcoin wymienimy na euro

Stanie się tak za sprawą 4 dyrektywy unijnej ws. przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy. Przepisy wykraczają jednak daleko poza ten obszar i sprawią, że po przyjęciu projektu uchwalonego przez Bundestag, niemieckie banki będą mogły wkroczyć na rynek kryptowalut. 

Projekt przyjęty przez niższą izbę niemieckiego parlamentu trafi do Bundesratu. Tam będą nad nim dyskutować przedstawiciele landów. Jeżeli zostanie przyjęty (a nic nie wskazuje na to, że miałoby być inaczej) niemieckie, regulowane instytucje finansowe zyskają prawo do świadczenia usług związanych z obsługą cyfrowych aktywów. Dzięki temu banki będą mogły przechowywać i wymieniać kryptowaluty na tradycyjne środki oraz oferować związane z nimi inne usługi. Do tej pory firmy działające na tradycyjnym rynku finansowym, musiałyby w tym celu korzystać z pośrednictwa zewnętrznych firm. Po zatwierdzeniu projektu ustawa wejdzie w życie od 2020 roku.

Przyjęcie projektu przez Bundestag świadczy o tym, że Unia Europejska obiera liberalny kurs w stosunku do kryptowalut. Także głosy unijnych urzędników są dla nich znacznie przychylniejsze niż w ubiegłych latach. Podczas wczorajszej konferencji zorganizowanej przez Europejski Bank Centralny i Narodowy Bank Belgii, ustępujący członek zarządu Benoît Cœuré powiedział, że badają korzyści wiążące się z cyfrowymi walutami. Dodał do tego znaczące słowa:

Potencjalne inicjatywy banku centralnego nie powinny jednak zniechęcać ani wypierać rozwiązań opartych na rynku prywatnym w zakresie szybkich i wydajnych płatności detalicznych w strefie euro.

niemieckie banki będą mogły obsługiwać kryptowaluty, bitcoin wymienimy na euroreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.