Niemiecki bank wprowadza pierwszego stablecoina w Europie | Wiadomości | CrypS.

Niemiecki bank wprowadza pierwszego stablecoina w Europie

Mariusz Przepiórka
niemiecki stablecoin EURB

Jeden z najstarszych banków w Europie, Bankhaus von der Heydt (BVDH) wyemitował pierwszego europejskiego stablecoina opartego o EUR. W tym celu bank nawiązał współpracę z firmą Bitbond, dostawcą usług w zakresie technologii blockchain. Stablecoin jest już dostępny w obrocie.

Zgodnie z oficjalnym komunikatem prasowym, stablecoin EURB jest pierwszą tego typu walutą wyemitowaną przez renomowany bank w sieci Stellar. BVDH działa na rynku od 1754 roku i obecnie koncentruje się na obsłudze klientów instytucjonalnych. Kluczową rolę w rozwoju EURB odegrała Stellar Development Foundation. Organizacja zapewniła wsparcie merytoryczne i integrację techniczną EURB.

Komentując emisję waluty, Philipp Doppelhammer, dyrektor zarządzający Bankhaus von der Heydt, powiedział: „Połączyliśmy siły z Bitbond i Stellar z powodu łatwości emisji i zarządzania aktywami w tej sieci. W naszym pierwszym przypadku użytkowania waluty, firma SatoshiPay zajmująca się płatnościami blockchain i jeden z pierwszych członków sieci Stellar, włączy EURB do swojej usługi DTransfer. DTransfer ułatwia klientom biznesowym dokonywanie globalnych, transgranicznych przelewów poprzez wymianę stablecoinów i łączenie się z systemami bankowymi na całym świecie.”

Zastosowanie w procesie sekurytyzacji

Bank zamierza wykorzystać EURB w procesie sekurytyzacji. Klienci BDVH mogą już używać nowego stablecoina do rozliczania transferów dokonywanych za pomocą wirtualnych aktywów w sieci blockchain.

Stellar Development Foundation w swym komunikacie napisała, że EURB może być wykorzystywany przez klientów BVDH, jak również zewnętrznych programistów opracowujących aplikacje finansowe do rozliczania transferu aktywów cyfrowych w sieci blockchain. Dzięki temu, że waluta jest już dostępna w sieci Stellar, Bitbond może zintegrować ją z platformą stworzoną dla BVDH. Pozwoli to na wykorzystanie waluty do celów sekurytyzacji, która obejmuje mechanizmy wypalania i tłoczenia tokenów.

niemiecki stablecoin EURBreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.