"Nie sprzedawajcie swoich Bitcoinów" - mówi Wood i Saylor podczas Bitcoin 2022 w Miami | Wiadomości | CrypS.

“Nie sprzedawajcie swoich Bitcoinów” – mówi Wood i Saylor podczas Bitcoin 2022 w Miami

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
michael saylor cathie wood

Cathie Wood i Michael Saylor, dyrektorzy generalni ARK Invest i Microstrategy, pojawili się dziś rano na konferencji Bitcoin 2022 w Miami. Obydwoje są znani ze swojego optymizmu co do przyszłości kryptowaluty. Często przypisuje się im też zasługę popularyzacji Bitcoina wśród tradycyjnych firm inwestycyjnych.


W wykładzie zatytułowanym “Przyszłość jest jasna” zarówno Wood, jak i Saylor mówili w optymistycznym tonie o przyszłości pierwotnej kryptowaluty. Oboje zgodzili się, że w ostatnich miesiącach otoczenie regulacyjne wydaje się bardziej przyjazne dla sektora. Skomentowali też widoczną zmianę poglądów regulatorów. Michael Saylor zauważył:

“Myślę, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy nastąpił zwrot o 180 stopni… Myślę, że kilka tygodni temu, wraz z rozporządzeniem wykonawczym, prezydent Stanów Zjednoczonych dał Bitcoinowi zielone światło.

Należąca do Saylora firma MicroStrategy, w ostatnich latach stała się głównym instytucjonalnym wielorybem Bitcoina. Od sierpnia 2020 roku zgromadziła BTC warte kilka miliardów dolarów w ramach swojej strategii korporacyjnej. Obecnie spółka posiada w swoim skarbcuy ponad 125 000 monet. W marcu MacroStrategy, oddział MicroStrategy, pożyczył od Silvergate 215 milionów dolarów, aby dokonać kolejnych zakupów.

Cathie Wood jest założycielką i dyrektorem inwestycyjnym Ark Invest, firmy zarządzającej inwestycjami, która w swoich licznych funduszach ETF koncentruje się na przełomowych innowacjach. Fundusze Ark zyskały ogromną popularność w 2020 roku, zwłaszcza wśród inwestorów detalicznych. Jednak od tego czasu ich wartość gwałtownie spadła. W rozmowie z Saylorem Wood powtórzyła tezę ARK Invests, że Bitcoin osiągnie poziom 1 miliona dolarów do 2030 roku.

Saylor zakończył rozmowę zarówno ostrzeżeniem, jak i radą dla swoich słuchaczy:

Jeśli chcesz zamienić 250 mln dolarów w 6 mld dolarów, kupuj Bitcoina, a nie złoto. Gdybym kupił 250 milionów dolarów w złocie, miałbym 250 milionów dolarów w złocie zamiast 6 miliardów dolarów w Bitcoinie.

Przed zejściem ze sceny zostawił też publiczności jasny przekaz, mówiąc: Nie sprzedawajcie swoich Bitcoinów.

michael saylor cathie woodreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.