Near Protocol prezentuje system operacyjny dla blockchainów | Wiadomości | CrypS.

Near Protocol prezentuje system operacyjny dla blockchainów

Dawid Kucharczyk
blockchain

Zespół Near Protocol przedstawił rozwiązanie Blockchain Operation System (BOS), które opisuje jako “system operacyjny dla blockchainów”.


Według współzałożyciela projektu Ilya Pololokhina, platforma została zaprojektowana w celu lepszej interakcji z segmentem Web3. Na razie usługa jest kompatybilna z protokołem Near i Ethereum Virtual Machine, ale w przyszłości dostępne będą też inne blockchainy.

System operacyjny ma pomóc deweloperom w tworzeniu i uruchamianiu nowych produktów. Współzałożyciel Near dodał:

Zgodny zdecentralizowany front-end jako framework może współpracować z każdą usługą Web 2.0 lub Web3, a także z kryptowalutami.

W procesie rozwoju, BOS stworzy most dla bezproblemowej programowalnej interakcji między różnymi blockchainami.

Polosukhin zauważył również, że system operacyjny “tworzy pojedynczy punkt wejścia” dla wszystkich użytkowników i deweloperów. Główną ideą projektu jest zebranie wszystkich aplikacji Web3 w jednym miejscu.

Szkolenie z Web3

Przypomnijmy, że w lutym Uniwersytet Nowojorski nawiązał współpracę z fundacją non profit Near Foundation, aby uruchomić szkolenie z zakresu Web3.

Zgodnie z komunikatem prasowym, trzydniowy program wprowadzi studentów, absolwentów, wykładowców i partnerów branżowych do podstawowych technologii i praktycznych narzędzi sektora Web3.

Kurs obejmuje również badanie blockchaina, aktywów cyfrowych i ich wykorzystania w branży sportowej. Będzie nauczany przez współzałożyciela i dyrektora produktu Open Forest Protocol, Michaela Kelly.

blockchainreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.